Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Bývalý hráč Košíc Skvašík trénuje v Snine

Bývalý hráč Košíc. Jozef Skvašík (vpravo) trénuje v Snine. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 9. júl 2015 o 22:00

Treťoligová MFK Snina odštartovala v stredu 1. júla letnú prípravu na novú sezónu. Na úvodnom tréningu sa hlásilo osemnásť futbalistov.

Treťoligová MFK Snina odštartovala v stredu 1. júla letnú prípravu na novú sezónu. Na úvodnom tréningu sa trénerskému tandemu František Hanc – Marek Lukáč hlásilo osemnásť futbalistov. Tréningové jednotky absolvoval so Sninčanmi aj Jozef Skvašík, ktorý v uplynulej sezóne pôsobil v MFK Košice.

SNINA. Sninský treťoligista začal letnú prípravu s týmto kádrom: Brankári - Miloš Lojka, Jozef Kopťár; hráči - Ján Wiener, Róbert Dický, Peter Hišem, Marián Hreha, Maroš Červeňák, Ľuboš Jankaj, Juraj Popovič, Eduard Drančák, Marián Pčola, Erik Hanc, Erik Matús, Jozef Skvašík, Lukáš Bednár, Maroš Ferko, Vladimír Halagan, Pavol Kirňák. Chýbali: J. Lukáč (zranenie), J. Čop, P. Diňa, Š. Pčola (pracovné povinnosti), O. Vyshnevskyi, S. Mikula, A. Aľušík.

„Do áčka sme preradili troch dorastencov, nepripravuje sa s nami Matúš Okoš, ktorý študijne odišiel do Žiliny,“ poznamenal asistent trénera Marek Lukáč.

Rád by šiel do zahraničia

Sninských tréningov sa zúčastňuje aj Jozef Skvašík, futbalista, ktorý v dorasteneckom veku odišiel z Humenného do Košíc, kde pôsobil do ostatnej sezóny. Striedavo hájil farby košického áčka i rezervy.

„Jožko s nami trénuje a hľadá si angažmán. Podľa mojich informácií by rád šiel do zahraničia, uvidíme, ako sa celá situácia vyvinie. Má taktiež ponuky z klubov nižších súťaží nášho regiónu, ale je mladý, ešte iba dvadsaťtriročný, takže viac by mu pasovala ešte vyššia súťaž,“ konštatoval M. Lukáč.

Do letnej prípravy vhupli Sninčania bez rozpakov, okrem tréningov odohrajú v týždni dve stretnutia.

„Zúčastnili sme sa športovej časti festivalu v Uliči, následne sme vyhrali 1:0 v Trebišove gólom Erika Hanca, naposledy sme porazili Vranov 8:0. V sobotu nás čaká Veľký Horeš, potom Sobrance, odveta doma s Trebišovom a Slovenský pohár,“ dodal Marek Lukáč.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.