Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Bývalá hviezda NHL kritizuje Hossu, že nehrá aj so zranením

(Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|19. jún 2013 o 12:06

Slovenský útočník by mal nastúpiť vo štvrtom zápase finálovej série Bostonu s Chicagom.

Niekdajšia hviezda Chicaga Tony Amonte kritizovala po treťom zápase rozhodnutie Mariána Hossu, že nenastúpil pre zranenie.

"Je to finále NHL a mali by ste hrať dovtedy, kým to fakt nejde. Okrem toho Hossa by mal nastúpiť už v ďalšom zápase," povedal bývalý skvelý strelec jednému z bostonských rádií. Situáciu okolo slovenského krídelníka prirovnal k útočníkovi Nathanovi Hortonovi, ktorý hrá s poraneným ramenom. Hovorí sa, že ho má dokonca vykĺbené.

"Marián Hossa je skvelý hráč. Obdivujem ho, vyhral už Stanleyho pohár, ale nie je to hráč, ktorý má vysoký prah bolesti," dodal Amonte, ktorý hovoril o tom, že je to vidieť na odohraných zápasoch Slováka.

Vo svojich štatistikách sa však pomýlil, keď uviedol, že Trenčan odohrá za sezónu priemerne 60 zápasov. Pravdou je, že náš útočník v základnej časti v priemere chýba iba štyri zápasy z 82.

Spoluhráči vedeli, že asi nebude hrať

Zraneniu hviezdy svojho tímu sa venoval aj Bryan Bickell, ktorý píše blog pre nhl.com. "Vedeli sme, že Mariánov štart v treťom zápase je ohrozený. Išiel na rozkorčuľovanie, ale po desiatich minútach povedal, že ho to mrzí, ale necíti sa na to, aby bol v zápase platným hráčom a že potrebuje pár dní, aby sa dal dokopy," napísal útočník Chicaga.

Stále sa nevie, čo konkrétne má Slovák zranené. Oficiálne znenie je zranenie v hornej časti tela.

"Určite sa nebudeme konkrétne k zraneniu vyjadrovať," povedal americkým médiám tréner Joel Quenneville.

Kolegu sa zastal tréner Bruins Claude Julien. "V určitých situáciách treba hráčov chrániť, úplne to chápem. Toto nie je zranenie ako u Zdena Cháru, ktorý má tržnú ranu nad okom, čo všetci vidia," hovoril kouč Bostonu.

New York Times spomína Cambella a iných

Situáciu okolo zranených hráčov rieši aj New York Times, ktorý vo svojom článku zdôrazňuje najmä situáciu okolo útočníka Bruins Gregoryho Campbella, ktorý si zlomil v sérii s Pittsburghom nohu. Napriek bolesti však hral ešte minútu.

Campbell sa pripojil k tímu na barlách, čo spoluhráči berú ako veľkú podporu. "Gregory je veľký bojovník, dodáva nám to sebavedomie, bojujeme aj zaňho," hovoril Boston Herald Daniel Paille, ktorý rozhodol posledné dva zápasy finálovej série.

Príkladov obrovskej bojovnosti je však v minulosti viac. Legenda Montrealu Maurice Richard rozhodol siedmy zápas semifinále v roku 1952 s rozbitou hlavou. Po zápase v šatni odpadol.

Bobby Baun z Toronta si zas v roku 1962 zlomil nohu, keď ho nepríjemne trafila strela Gordieho Howa. Napriek tomu hral v šiestom zápase série ďalej a strelil gól v predĺžení. Odmietol ísť do nemocnice napriek tomu, že mu členok veľmi napuchol. Odohral s ním siedmy zápas a pomohol Torontu k Stanleyho poháru.

Súvisiace články