Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Bystričanky na Turnaji šampiónov v Luxembursku v elitnej konkurencii

TASR|17. aug 2006 o 11:50

Banská Bystrica 17. augusta (TASR) Hádzanárky ŠKP Banská Bystrica zamierili vo štvrtok do Luxemburska, kde ich cez víkend čaká maratón kvalitných súbojov ...

Banská Bystrica 17. augusta (TASR) Hádzanárky ŠKP Banská Bystrica zamierili vo štvrtok do Luxemburska, kde ich cez víkend čaká maratón kvalitných súbojov v rámci medzinárodného Turnaja šampiónov s účasťou špičkových európskych družstiev. Už v základnej skupine sa bronzový tím uplynulej domácej sezóny stretne postupne so slovinským Krim Mercator Ľubľana, francúzskym HB Metz Lorraine, s nemeckým Bayerom Leverkusen a nórskym Bäkkelagetsom SK Oslo.

Zverenky trénera Štefana Kelemena odohrajú všetky štyri stretnutia (hrá sa 2x20 min) v skupine vo vražednom tempe - v priebehu jediného popoludnia a večera. V sobotu budú odpočívať a v nedeľu ich čakajú stretnutia o konečné umiestenie. "Do Luxemburska cestujeme v kompletnom zložení s výnimkou brankárky Alexandry Halmovej, ktorá v prípravnom zápase v maďarskom Györi utrpela zranenie predného krížneho väzu," informoval tréner Kelemen a pokračoval: "Sotva si možno v takej silnej konkurencii robiť veľké ambície, čo sa týka konečného umiestenia, všetko sú to mimoriadne nároční súperi. Pre nás však bude najdôležitejšia kvalitná príprava, ktorú nám turnaj poskytne." V druhej skupine sa okrem domáceho tímu HBC Bascharage predstavia tímy z nižších poschodí ženskej klubovej scény v Európe kosovský KH Vellaznimi, rakúsky MGA Handball Viedeň, švajčiarsky LK Zug a britský Ruislip Eagles. Do štvrťfinále však postúpia z kvalitnejšej skupiny všetci piati a z druhej skupiny iba prvé tri tímy.

V naháňaní formy pred štartom nového ročníka WHIL nezaostávajú ani dvaja najvážnejší rivali Bystričaniek v boji o titul majstrovské Michalovce pocestujú na turnaj do maďarského Debrecína a neúspešné finalistky zo Šale odohrajú v nedeľu o 16.00 duel s nórskym HK Levanger.

Program B. Bystrice na Turnaji šampiónov v Bascharage a Schouweiller:

piatok, 18. augusta: ŠKP Banská Bystrica Krim Mercator Ľubľana (14.00), HB Metz Lorraine - ŠKP Banská Bystrica (16.00), ŠKP Banská Bystrica - Bayer 04 Leverkusen (19.00), Bäkkelagets SK Oslo - ŠKP Banská Bystrica (21.00)

Súvisiace články