Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Bystričanky chcú vyrovnať sériu, Michalovčanky chcú byť v nedeľu doma

TASR|28. apr 2006 o 13:53

Bratislava 28. apríla (TASR) Po úvodných dvoch semifinálových zápasoch hádzanárok je stav v oboch slovenských sériách zhodný obaja finalisti minulého ...

Bratislava 28. apríla (TASR) Po úvodných dvoch semifinálových zápasoch hádzanárok je stav v oboch slovenských sériách zhodný obaja finalisti minulého ročníka Iuventa Michalovce i Slovan Duslo Šaľa vyhrávajú 2:0 a sú na najlepšej ceste zopakovať si vlaňajší súboj o majstrovskú trofej.

O postupe do finále môžu obaja favoriti rozhodnúť už v sobotňajších tretích dueloch, no zatiaľ čo od víťaza základnej časti zo Zemplína sa čaká potvrdenie doterajšej suverenity v sérii s ŠKP Štart Bratislava a hladký postup, obhajkyne titulu sa na palubovke Banskej Bystrice pravdepodobne zapotia viac a ako sa zastrájal tréner Bystričaniek Štefan Kelemen, ktorý vlani doviedol Duslo k deviatemu slovenskému titulu, séria sa ešte vráti spod Urpína k Váhu. "Mrzia ma prehry z minulého víkendu (20:23 a 17:21), najmä nedeľa, kedy sme mali blízko k úspechu. Som ale presvedčený, že Šalianky budú v Bystrici nocovať a verím, že vyhráme obe stretnutia," tvrdil Kelemen, ktorému by v zostave nemali chýbať ani obe hráčky, ktoré v nedeľu chýbali buď celý zápas (Kollárová) alebo jeho veľkú časť (Hrmová). V plnej sile však pricestuje aj ešte stále úradujúci šampión, ktorý aj napriek oslabenej zostave v porovnaní s vlaňajškom naďalej sníva o jubilejných majstrovských vavrínoch. "Najradšej by sme rozhodli už v sobotu, no vieme, že to bude ťažký zápas," predpovedala kormidelníčka Darina Braunová a pokračovala: "Hráčky sú ale v poriadku, menšie problémy mali iba Vlčková a Šalatová."

Kouč, ktorý stál pri prvých slovenských tituloch hádzanárskej "pevnosti" na Váhu, Dušan Daniš môže návšetvu hlavného mesta brať ako generálku na finálovú sériu. "Všetko smeruje k zopakovaniu finále so Šaľou a verím, že my v ňom budeme už v sobotu večer a v nedeľu ráno už budeme znova doma na východe," povedal tréner Iuventy, ktorá prvé dve konfrontácie s nováčikom WHIL vyhrala suverénnym rozdielom 33:17 a 31:22. "Rozdiel v kvalite oboch tímov je veľmi výrazný. Pokúsime sa zabojovať aj o štvrtý zápas, no naším prvoradým cieľom bude snaha o rehabilitáciu za nie príliš dobrý výkon z Michaloviec," triezvo komentoval šéf bratislavskej lavičky Ľuboš Amberský.

Súvisiace články