Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Bystrica z východu naprázdno

Sportnet|Publikované 6. nov 2005 o 23:00

Košice - Z výsledkov stretnutí 8. kola WHIL, zaujíma priaznivcov ženskej hádzanej na východe najviac vystúpenie Michaloviec. V šlágri kola nastúpil

tretí tím aktuálnej tabuľky proti vedúcemu celku. Zápas bol rýchly, bojovný, priniesol kvalitnú hádzanú. Domáce napokon pripravili súperkam z Banskej Bystrice prvú prehru v aktuálnom ročníku tejto súťaže.

12. Bánovce8008154:2820

Michalovce - Banská Bystrica 31:27 (18:19)

Rozhodcovia: Sabol, Ondogrecula ml., 850 divákov. Vylúčenia: 2:1, 7m hody: 4/2 - 7/5.

IUVENTA: Krajcárová, Vaverková, Plencnerová Jenčíková 3, Tóthová 10/2, Hodošková, Gregorčíková 1, Cinová, Kalaninová 5, Beňušková 2, Pajtašová, Dittelová 6, Szollosiová, Školková 4

ŠKP: Ivanková, Končeková Lapinová, Šimová, Kollárová 10/4, Szabová 5/1, Bencsová 3, Hájičková 1, Polláková 3, Chebanová, Hrmová, Rumanovská 3, Styková, Vidiečanová 2

Úvod šlágra ôsmeho kola WHIL, v ktorom michalovské vicemajsterky privítali lídra súťaže z Banskej Bystrice, pripomínal strelecké preteky. Nápadité útoky kontrastovali s nedôraznými obranami a priemernými výkonmi brankárok. V prvom polčase diváci videli neuveriteľných tridsaťsedem gólov a miernu prevahu hráčok spod Urpína. Aj začiatok druhého polčasu patril Bystričankám, potom sa však za zlepšenou obranou Iuventy rozchytala Krajcárová a karta sa začala otáčať. Rozhodujúci zlom nastal desať minút pred koncom, keď z hracej plochy odišla na krátke ošetrenie dirigentka hosťujúceho tímu Kollárová. Iuventa sa dostala do vedenia a umnou taktickou hrou ho postupne zvyšovala najmä vďaka dôraznej koncovke kanonierky Dittelovej. Zaslúžené víťazstvo posunulo Michalovčanky v interligovej tabuľke na druhé miesto.

(jč)

Zostávajúce výsledky WHIL

Bánovce nad Bebravou - Slavia 18:34 (9:21). Najviac gólov: Bartová 6, Z. Rychtarechová 4 - Černá 9, Zachová 6/3. Partizánske - Šaľa 19:27 (9:15). Najviac gólov: Popluhárová 6/4, Janšáková 5/3 - Fábryová 7, Flašková, Vlčková po 4. Veselí nad Moravou - Zlín 25:21 (13:11). Najviac gólov: Handlová 9/6, Roubínková 6 - Poznarová 6/3, Snášelová 6. Bohunice - Štart 18:19 (8:12). Najviac gólov: Dorňáková 4, Staršichová 4/4, Pavlovská 3 - Kusendová 6, Sántaiová 4, Cicmanová 3, Kubátová 3/3. Olomouc - Písek 26:22 (13:9). Najviac gólov: R…žičková 7/4, Chmelařová 5, Kovářová 4, Hrbková4/1 - Keclíková 5/1, Kupková 5/3, Pechlátová 4.