Banská Bystrica zvládla gólovú prestrelku a porazila Slovan

Bývalý slovenský reprezentant v hokeji Michal Handzuš (vľavo) a Tomáš Surový z HC ‘05 iClinic Banská Bystrica počas rozlúčky s profesionálnou kariérou. (Autor: SITA)
Športové prenosy SME|24. aug 2018 o 00:00

Michal Handzuš sa lúčil s kariérou.

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti HC'05 iClinic Banská Bystrica zdolali v piatkovom prípravnom zápase na novú sezónu na domácom ľade účastníka KHL Slovan Bratislava 4:3.

Stretnutiu pred zaplneným zimným štadiónom predchádzala dojímavá rozlúčku s útočníkom Michalom Handzušom, ktorý ako 41-ročný definitívne ukončil úspešnú hokejovú kariéru.

Prípravný zápas: HC´05 iClinic Banská Bystrica - HC Slovan Bratislava (Najlepšie momentky): fotogaléria

29.8.2018

Pre slovenského majstra to bola pred vypredanými tribúnami s 2841 divákmi generálka na Tipsport Ligu a dobre ju nezačal, od 8. min prehrával po góle Virtu.

Slovan sa v príprave na KHL len pomaly rozbieha a po niektorých neúspešných výsledkoch potreboval víťazstvo na povzbudenie.

Ďalší prípravný zápas - piatok:

MHC Mikron Nové Zámky - HC AZ Havířov (ČR) 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Góly Nových Zámkov: 17. A. Zbořil, 20. L. Jurík, 23. Bajtek, 34. Hatala, 52. H. Ručkay

V 2. tretine vypadla na štadióne vplyvom búrky čiastočne elektrina, dokonca dvakrát a 1:27 min sa dohrávalo v tretine tretej.

Domáci pôsobili bojovnejšie, Slovan prvé dve tretiny kompaktnejšie, aj keď pri premieňaní šancí sa trápil a keď po perfektnej akcii Asselin v 45. min vyrovnal, vniesla sa do zápasu aj dráma.

Otáznik nad výsledkom nevyriešil ani Buc v 49. min po šikovnom zakončení, keď v 52. min príklepom vyrovnal Varga.

Presne 50 sekúnd pred koncom rozhodol o výsledku po prudkej strele v presilovke Surový.

Michal Handzuš a jeho rozlúčka s profesionálnou kariérou: fotogaléria

25.8.2018

Online prenos: Banská Bystrica - Slovan Bratislava (Prípravný hokej)

Prípravný zápas  2018/2019
24.08.2018 o 18:17
B. Bystrica
4:3
(0:1, 1:1, 3:1)
60' minúta
Ukončený
Slovan
Prehľad
Góly a asistencie: 32. Asselin (Zigo, Faille), 45. Asselin (Tamáši), 52. Varga (Šťastný), 60. Surový (Šťastný, Miller) – 8. Virta (Hrnka, Meszároš), 25. Červený (Schaus), 49. Buc (Švarný). Rozhodca: P. Stano, M. Novák – Rojík, M. Kollár. Diváci: 2841.
Koniec zápasu.
59:50
importantSlovan hrá v šestici bez brankára, je v útočnej tretine, má drvivý tlak, ale chýba koncovka.
59:10
goalBanská Bystrica dala gól!
Presilovka využitá. TOMÁŠ SUROVÝ z pravej strany tvrdo pálil a keďže pred gólmanom hostí clonil dobre Šťastný, tak je 3:2. Domáci otáčajú nepriaznivý vývoj zápasu. Tréner Slovana Vlado Országh si zobral oddychový čas.
58:45
importantVeľký tlak Bystrice v presilovke, Zigo, Asselin a Higgs sa snažili skórovať, Štěpánek nekapituluje.
57:50
Domáci kombinovali v útočnej tretine, ale nepresnou prihrávkou sa pripravili o pásmo.
57:32
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Buc – 2 min., nedovolené bránenie).
56:49
Bystričania sa Zigom snažili usadiť v útočnom pásme, ale nepodarilo sa im to.
55:55
Slovan teraz viac na puku, má dobré dve striedania. Chýba však šanca.
55:05
Slovan podniká dobré kontry dopredu, sú tiež nebezpečné, obrana Bystrice má čo robiť.
54:18
Banská Bystrica preberá iniciatívu, tlačia ju aj diváci dopredu. Má teraz o niečo viac z hry.
53:39
Bystričania sú nabudení v tejto chvíli, ale v útoku nedokážu efektívne zakončiť.
52:46
Hra sa teraz prelieva z jednej strany na druhú, o niečo viac sú na puku hostia.
51:41
Domáci boli v útočnej tretine a podarilo sa im znovu vyrovnať. Úplne voľný RÓBERT VARGA ponúkol z pravého kruhu parádny náprah, Štěpánek kapituloval – 3:3. Asistencia. Andrej Šťastný.
51:05
Veľmi dobrá fáza stretnutia, aj keď šance nevidíme. Oba tímy bojujú, snažia sa tvoriť a idú za ďalšími šancami.
50:16
Teraz veľký boj o puk v strednom pásme. Hra má v tejto fáze náboj.
49:43
importantTamáši z ľavej strany pekne našiel Češíka, ktorý si nakorčuľoval rýchlo, ale zoči – voči Štěpánkovi neuspel. Veľká možnosť domácich.
48:56
Bystričania v tlaku, sú v útočnej tretine, ale chýba tomu vyložená možnosť na skórovanie.
48:07
goalSlovan Bratislava dal gól!
DÁVID BUC pekne prešiel po ľavej strane a trošku z mierneho uhla dokázal vystreliť len čo oklamal brániaceho protihráča. Puk išiel presne do vzdialenejšej žrde, odkiaľ sa odrazil do bránky – 2:3. Asistencia: Švarný.
47:16
Stále pokračuje útočná aktivita hostí, Lamper sa predral k ľavej žrdi Williamsa, ale nepokoril ho.
47:05
Dnešné stretnutie sleduje 2841 divákov. Je vypredané!
46:19
Slovan sa teraz snaží niečo vymyslieť pred bránkou Bystrice, má prevahu, ale chýba šanca.
45:59
Domáci boli v útočnom pásme, ale s pukom pri mantineli, kde ho napokon stratili.
45:05
Hostia sa snažia niečo vymyslieť v útoku, ale Williams nemusí riešiť nebezpečnú situáciu.
44:13
Rýchly prienik Bystrice do útočného pásma, nádherná prihrávka Tamášiho do pravej strany na GUILLAUMEHO ASSELINA, ktorý triafa presne do odkrytej bránky Štěpánka – 2:2.
44:02
Prečíslenie Slovana, ale Schaus pokazil finálnu prihrávku, nedostal ju cez obrancu Bystrice.
43:16
Prienik Červeného po pravej strane, z kruhu strieľal do bočnej siete Williamsovej svätyne.
42:39
Aj Slovan absolvoval dlhší pobyt v útočnom pásme, no bez želaného efektu.
41:48
Domáci boli v útočnej tretine, ale nič účinné tam nevymysleli.
40:58
Bystričania sa ubránili tlaku Slovana a zvládli oslabenie. Už sa hrá v plnom počte.
40:27
importantBuc z asi dvoch metrov presilovke vystrelil, puk išiel k žrdi, no Williams ho priľahol a zabránil gólu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:58
Slovan hrá v útočnom pásme, kombinuje, ale nestrieľa.
39:28
Schaus vystrelil od modrej čiary, tvrdá rana, ale Williams puk pokryl.
38:55
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Asselin – 2 min., hrubosť).
38:48
Už sa dohráva druhá tretina, Tamáši je aktívny v útoku, ale dobre je odstavený Slovanistami.
38:33
importantBúrka prerušila hru, vypli znovu svetlá, hokejisti idú do šatne na prestávku. Zostávajúci čas druhej tretiny sa dokončí po riadnej druhej prestávke.
38:33
Búrka je teraz poriadna vonku a znovu vypli svetlá, teraz ich je podstatne viac vypnutých.
38:05
Hostia boli v útočnom pásme, ale nič zaujímavé tam s pukom nevymysleli.
37:05
Grman si pekne nakorčuľoval až pred Williamsa, no neprekonal ho. Pekný hokejový moment po dlhšom čase.
36:36
Hra je teraz rozháraná, ofsajd Bystričanov na útočnej modrej.
36:05
Aj Bystrica s výletom v útočnej tretine, Štěpánek neriešil nebezpečný puk.
35:37
Slovanisti boli v útočnej tretine, ale s pukom pri mantineli, odtiaľ málokedy góly padajú.
34:43
Hra je zväčša v strednom pásme, ako sa povie, každý chvíľku ťahá pílku.
33:45
Hra sa prelieva z jednej strany na druhú, brankári však nemajú prácu.
32:51
Takže už pokračujeme, zrejme išlo o výpadok poistky, svetlá sa rozžiarili a Bystričania získali buly, idú dopredu. V bránke Slovana však nastala zmena, Čiliaka nahradil Štěpánek.
32:50
Zrejme to potrvá, kým čas osvetlenia nabehne, vonku hrmí a blýska sa naďalej.
32:50
importantVonku je búrka, po jednom blesku a hrome vypla časť osvetlenia na štadióne, zároveň časomer nahodil iný čas, ten je teraz iba orientačný, hra je prerušená.
31:56
Češík prenikol po ľavej strane a vystrelil na Čiliaka. Ten je pozorný.
31:28
goalPresilovka domácim vyšla, Zigo poslal puk od bránky smerom do ľavého kruhu, kde bol pripravený GUILLAUME ASSELIN, švihom po ľade pokoril Čiliaka, ktorý sa nestihol presunúť. Asistencie: Zigo a Faille.
31:00
Domáci mali presilovkový kolotoč, ale nevystrelili na bránku a na modrej stratili puk.
30:31
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Švarný – 2 min., držanie).
30:05
Domáci sa už viac aktivizujú smerom dopredu, častejšie majú puk, ale nevytvárajú si nebezpečné situácie pred bránkou súpera.
29:10
Varga získal puk a dostal sa z pravej strany k zakončeniu, Čiliak sa nenechal prekonať.
28:53
Zakázaného uvoľnenia sa pre zmenu dopustili Slovanisti, buly pred Čiliakom úspešnejšie pre hostí.
28:31
Domáci sa prevažne bránia, teraz sa dopustili zakázaného uvoľnenia. Buly pred Williamsom vyhrali Bystričania.
27:40
Asselin prenikal po ľavej strane a vystrelil, Čiliak je pozorný.
27:05
Slovan už opäť kombinuje v útočnej tretine a zamestnáva domácu defenzívu.
26:15
Bystrica sa dostala do útočnej tretiny, ale opäť haprovala finálna prihrávka.
25:48
Teraz je hra viac v strednom pásme, domáci nepúšťajú Slovan pred bránku.
24:52
Slovanisti sú stále pri chuti, majú viac z hry, často sú v útočnej tretine.
24:05
Schaus nahodil puk od modrej a pred Williamsom ho tečoval účinne RUDOLF ČERVENÝ – 0:2.
23:29
Brejčák so Slobodom vyrobili menšie zmätky pred vlastnou bránkou, ale hostia toho nevyužili.
22:47
Sukeľ vystrelil, zblokovaný puk končí na ochrannej sieti. Buly pred Williamsom vyhrali domáci hráči.
22:13
Hra je teraz vyrovnaná, útoky sa striedajú na oboch stranách, chýbajú však šance.
21:29
Aj Bystričania sa dostali do útočného pásma, ale nerozumeli si vo finálnej fáze.
20:48
Hostia od úvodu druhej tretiny aktívnejší, vystrelili dvakrát na Williamsa, ale puky boli zblokované.
20:01
Začala sa druhá tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:31
Brejčák vystrelil spoza kruhov, polovysoký puk Čiliak chytil.
19:05
Hra sa teraz sústreďuje v strednom pásme, je to vyrovnané.
18:30
importantZ ničoho nič sa dostal v páde Hrnka do šance, pri ľavej žrdi takmer zaskočil Williamsa.
18:10
Slovan sa dopustil zakázaného uvoľnenia, buly vyhrali domáci v útočnej tretine.
17:43
importantPrečíslenie Banskej Bystrice, Higgs zakončuje z ľavej strany, ale Čiliaka nedokázal pokoriť. Najväčšia príležitosť domácich zatiaľ.
17:04
Niekoľko striel v podaní bystrických hráčov, s pukom si však Čiliak vždy poradil bez väčších problémov.
16:13
Hostia v plnom počte, ale bránia sa teraz tlaku domácich.
15:39
Bystrica v presilovke nehrozí, naopak hostia vyviezli puk až za bránku domácich, hrajú umne.
14:43
Surový z ľavej strany posielal puk pred bránku, kde sa ho snažil tečovať Sýkora, Čiliak je pozorný.
14:11
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Sukeľ – 2 min., držanie).
13:50
Aj domáci sa dostali pred bránku súpera, zblízka sa snažil Tamáši zakončiť, ale bol dobre pokrytý Slovanistami.
13:00
Řepík sa pekne uvoľnil a korčuľoval z pravej strany, z kruhu vystrelil, Williams puk vyrazil.
12:15
Oba tímy v plnom počte na ľade, hra je v strednom pásme.
12:00
Až teraz Bystričania zatlačili súpera, ale strely Mihálika a Slobodu neboli z kategórie nebezpečných.
11:05
Domáci sa zatiaľ nevedia dostať do útočnej tretiny a vytvoriť si presilovkový tlak.
10:12
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Schaus – 2 min., držanie).
09:50
Marshall vystrelil spoza kruhu, Čiliak chytá puk.
08:56
Bystričania sú teraz aktívnejší, viac na puku, ale nehrozia, Čiliak nemá prácu.
07:56
Presilovková akcia, kombinácia a vyšachovanie domácej defenzívy slávi úspech. Po prihrávke Hrnku skóruje z ľavej strany švihom PATRIK VIRTA. Asistencie: Hrnka a Meszároš.
07:40
Domáci sa vymanili spod presilovkového tlaku hostí a vyhodili puk cez všetky čiary.
07:14
Schaus pekne vystrelil spoza kruhu, Williams puk efektne skryl do lapačky.
06:57
Slovan hrá druhú presilovku v rade, ale teraz sa dopustil ofsajdu. Buly v strednom pásme.
06:34
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Brejčák – 2 min., vrazenie na mantinel + 10 min. osobný trest, vrazenie na mantinel).
06:30
Meszároš pri avizovanom treste ďalšieho Bystričana vystrelil od modrej, ale nebolo to najpresnejšie.
05:30
Zigo prenikol po ľavej strane a zamestnal Čiliaka. Buly v útočnom pásme domáci prehrali.
05:08
importantVeľká šanca hostí, Rau je úplne voľný pred bránkou Bystrice, no zoči – voči Williamsovi neuspel.
04:39
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Sloboda – 2 min., podrazenie).
04:15
Hra je teraz pred bránkou Bystrice, ale Slovanisti nestrieľajú na Williamsa.
03:56
Tamáši prenikol po ľavej strane a pekne vystrelil, Čiliak puk chytil.
03:45
Zakázané uvoľnenie Bystrice, buly vyhral Slovan, ale následne puk stratil.
03:09
Češík sa pekne predral pred bránku a pokúšal sa prekonať Čiliaka zblízka, nepodarilo sa mu to, ale vyslúžil si potlesk tribún.
02:16
Lunter zakončoval z medzikružia, Williams puk vyrazil do bezpečia.
01:53
Bystričania pre zmenu v útočnom pásme dlhšie na puku, vystrelili viackrát na Čiliaka, ale ten nekapituluje.
01:01
Slovan bol dlhšie v útočnej tretine, ale Williams neriešil nebezpečnú situáciu.
00:23
Hostia vybojovali buly v útočnom pásme, ale prehrali ho, puk majú na paliciach domáci hráči.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Všetko je už pripravené na slávnostné buly zápasu.
Teraz prišli na ľad ďalšie hokejové legendy, spomenieme Mira Šatana, Marcela Hossu, Jána Filca, Richarda Zedníka, Vlada Országha, či Tomáša Surového.
Miro Šatan uviedol: "Michal sa nelúči, bude tu ďalej pôsobiť, či už v Banskej Bystrici alebo v slovenskej reprezentácii, pevne v to dúfam. Michal bol hráč, s ktorým bola pocta hrať. Hral som s mnohými centrami, ale najradšej s Mišom v reprezentácii. Michal bol chrbticou reprezentácie, bez neho by sa možno úspechy nedostavili."
Na ľad prišli s darmi primátor Banskej Bystrice Ján Nosko, prezident klubu Juraj Koval a riaditeľ klubu Michal Longauer. Všetci mu poďakovali za jeho hokejový prínos.
Michal Handzuš sa prihovoril plnému štadiónu: "Ďakujem všetkým, nič som si nepripravil, ťažko sa mi teda hľadajú slová. Som rád, že ste sem prišli. Necítim sa veľmi isto takto tu stáť sám a lúčiť sa," nasleduje obrovský potlesk a celý štadión volá jeho meno. Mišo pokračuje: "Ďakujem, je to veľmi špeciálne tu na ľade, na ktorom som vyrástol, Tento ľad mi prirástol k srdcu, tu som sa narodil, hokejovo vyrastal a zažil aj pekné chvíle. Veľmi chcem poďakovať vedeniu klubu za túto rozlúčku, ale aj rodine a mamine, ktorá sa veľmi obetovala aby som tu mohol byť. Ďalej manželke aj deťom, sú pre mňa oporou. Ďakujem aj mojím trénerom, ktorí sú tu. Oni mi pomohli práve tam, kde som sa dostal. Moje hokejové sny sa naplnili do bodky, tak v Amerike, ako aj tu doma na Slovensku." Znova nasleduje obrovský potlesk a skandovanie. Ná záver Michal dodal: "Pýtali sa ma, či chcem rozlúčkový zápas. Ja som im povedal, že pre mňa bol rozlúčkový posledný súťažný zápas, v ktorom som získal titul. Budem si ho pamätať do konca svojho života."
Michal Handzuš je už na ľade, spontánne ho privítali fanúšikovia.
O 18-tej hodine sa odohrá slávnostná rozlúčka Michala Handzuša s hráčskou kariérou. Diváci uvidia najprv videodokrútku, nasleduje privítanie tohto skvelého hokejistu, majstra sveta, držiteľa Stanley cup-u i slovenského titulu priamo na ľade. Lúčiť sa s nimi budú jeho tréneri, ale aj legendy slovenského hokeja. Pod Urpín prišli Marcel Hossa, Miro Šatan, Richard Zedník, Ján Filc, Pavol Rybár a samozrejme Vlado Országh. Slávnostné buly by mal obstarať práve Michal Handzuš o 18.17 hod.
Úvodné zostavy:

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Marshall, Ďatelinka, Kubka, Miller, K. Sloboda, Mihálik, J. Brejčák – Asselin, Faille, Tamáši – J. Sýkora, Higgs, Zigo – R. Varga, T. Surový, A. Šťastný – Belluš, Češík, Gabor – Giľák

HC Slovan Bratislava: Čiliak – Jánošík, Schaus, Sersen, Bačík, Meszároš, Grman, Švarný, Hedera – Červený, Rau, Řepík – Liška, Chpchura, Lamper – M. Lunter, Matúš Sukeľ, Virta – Hrnka, Šimun, Buc

Rozhodca: P. Stano, M. Novák – Rojík, M. Kollár.
Pekný večer zo zimného štadióna v Banskej Bystrici. Zápas sa posúva na 18.17 hod. Predtým sa tu odohrá slávnostná rozlúčka s hráčskou kariérou Michala Handzuša.
Hokejisti HC Slovan Bratislava neuspeli v poslednom prípravnom stretnutí proti českému tímu Kometa Brno, ktorému podľahli 1:5. Jediný gól "belasých" strelil na konci druhej tretiny v oslabení český útočník Rudolf Červený. Predtým ešte zverenci trénera Vladimíra Országha odohrali na hlavnej ľadovej ploche v Bratislave zápas s Admiralom Vladivostok s výsledkom 2:2.

Banskobystričania si viedli v príprave veľmi dobre. Porazili najprv Detvu 9:3, potom na turnaji vo Zvolene Graz 2:1 po predĺžení, Klagenfurt jasne 7:2 a poľského majstra z Tychy 6:2. V rámci piatich dní ich však čakal na domácom ľade v pondelok Capitals Viedeň. A hoci mali Bystričania viac z hry i šancí, prehrali napokon tento duel v poslednej sekunde predĺženia 2:3. V riadnom hracom čase HC ´05 doposiaľ neprehralo, uvidíme ako to bude v stretnutí, v ktorom sa bude defenitívne lúčiť so svojou hráčskou kariérou Michal Handzuš.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Banská Bystrica zvládla gólovú prestrelku a porazila Slovan