Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Býci skúšajú Srba Sekuliča

Kormidelník KB Košice. Miljan Čurovič verí, že uvidí dobrý herný prejav tímu. (Autor: tasr)
Patrik Fotta|Publikované 7. sep 2017 o 00:00

V malebnom prostredí Liptova čerpali sily na blížiace sa zápasy.

KOŠICE. Basketbalisti KB Košice absolvovali v rámci letnej prípravy víkendové sústredenie v Liptovskom Jáne, kde okrem trénovania aj utužovali kolektív.

Už v piatok ich však čaká konfrontácia s rumunským celkom Craiova (16.30 h) v rámci Veľkej ceny Košíc.

Turnaj vyvrcholí v nedeľu súbojom býkov s maďarským Šopronom (15. h).

V malebnom prostredí Liptova čerpali košickí basketbalisti sily na blížiace sa zápasy, ktoré síce majú ešte prípravný charakter, no proti zvučným súperom sa budú chcieť Košičania ukázať v čo najlepšom svetle.

„Bol som veľmi milo prekvapený vysokou úrovňou haly aj posilňovne, ktoré nám boli v Liptovskom Jáne k dispozícii. Boli sme tam celkovo tri dni, chlapci si výborne zatrénovali a popri tom o nás bolo perfektne postarané. Určite to splnilo ten účel, ktorý sme chceli,“ povedal tréner KB Miljan Čurovič.

Na bowlingu exceloval Baldovský

Košičania si pobyt spestrili aj turnajom v bowlingu, v ktorom sa darilo najmä Stanislavovi Baldovskému.

„Boli sme rozdelení do štyroch tímov – rozohrávači, krídla, pivoti a realizačný tím. V prvom semifinále porazil realizačný tím pivotov a v druhom sa z postupu tešili krídla. Vo finále to bola jednoznačná záležitosť krídel, ktoré sa tešili z výhry aj vďaka výbornému Stanovi Baldovskému,“ skonštatoval Čurovič.

Kouč košických basketbalistov je mimoriadne spokojný aj s tým, ako jeho hráči zvládajú kondičnú prípravu.

„Kondičné tréningy má na starosti Patrik Vereb, ktorý robí skvelú prácu a my mu v tom pomáhame. Mrzí nás akurát, že niektorí chlapci sú zranení alebo nie sú ešte v stopercentnom stave, ale aj to patrí k športu. Ja verím, že sa všetci dajú veľmi rýchlo dokopy a budeme môcť trénovať naplno a v kompletnom zložení.“

Körner s premiérou na Veľkej cene Košíc

Zajtra Košičania odohrajú len druhý prípravný zápas, v tom prvom zdolali na domácej palubovke Spišskú Novú Ves hladko 100:75.

„Zatiaľ nevieme, aká je naša skutočná sila. Mne ide v prvom rade o to, aby som videl dobrý herný prejav svojho mužstva a uvidíme, na čom ešte musíme popracovať. Neočakávam ideálny basketbal, lebo na to by bolo priskoro. Čaká nás šnúra piatich zápasov v priebehu dvoch týždňov. V nich budeme ladiť formu a uvidíme naše silné aj slabé stránky,“ uviedol Čurovič.

Zranený Richard Körner už začal naplno trénovať s mužstvom a na Veľkej cene Košíc by sa mal premiérovo predstaviť domácemu publiku.

„Zatiaľ je ešte ďaleko od svojej najlepšej formy, trénuje len jeden týždeň a postupne mu budeme zvyšovať tréningovú záťaž. Verím, že do začiatku ligy bude úplne pripravený. Stano Baldovský mal problémy s achilovkami, ale už sa to zlepšuje a Peter Sedmák zatiaľ maróduje. Jeho návrat do tréningového procesu očakávame až od pondelka. Körner s Baldovským si na turnaji určite zahrajú, jedinou absenciou bude Sedmák.“

V tíme zatiaľ na skúške ostáva Srb Sekulič, ktorý by sa mal v drese býkov predstaviť aj v súťažných zápasoch.

„Bude s nami ešte nejakú dobu, hlavne pokiaľ sa nezotavia všetci chlapci. Zároveň máme väčšiu konkurenciu aj na tréningoch, takže uvidíme, ako sa to s ním bude ďalej vyvíjať,“ dodal Čurovič.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články