Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Býci si z Karlovky priviezli tesné víťazstvo

Prvýkrát na domácej palubovke. Po dvoch zápasoch vonku Košičania nastúpia pred svojimi fanúšikmi. (Autor: sita)
Patrik Fotta|Publikované 14. okt 2016 o 00:00

Leško: Neplánovali sme vyrovnaný zápas.

KOŠICE. Čo nevyšlo basketbalistom KB Košice v prvom kole extraligy na bratislavskom Interi, podarilo sa v reparáte v hlavnom meste na Karlovke, kde býci triumfovali 75:72.

V sobotu sa prvýkrát v novej sezóne predstavia domácim fanúšikom, keď o 19.00 hod. v Angels aréne privítajú Handlovú.

V súboji s Karlovkou Bratislava udávali tempo košickí basketbalisti do polovice stretnutia, keď si vypracovali 9-bodový náskok.

Po polčase však začali domáci z náskoku ukrajovať a dokonca sa im podarilo dostať do vedenia. Záver však lepšie vyšiel Košičanom, ktorí si pripísali prvú výhru v sezóne vo svojom druhom vystúpení.

Najlepším košickým strelcom bol s 22 bodmi srbský pivot Ivelja. „Neplánovali sme vyrovnaný zápas, chceli sme sa od Karlovky bodovo odpútať čo sa nám aj podarilo. V úvode druhého polčasu sa ale na nás dotiahli, no myslím si, že napokon rozhodla väčšia skúsenosť v koncovke a lepšie riešenie niektorých herných situácií z našej strany,“ povedal asistent trénera Richard Leško.

Pomaly napredujú

V druhom dejstve začala Karlovka hrať lepšie a presnejšie, čo vyústilo v dramatický záver zápasu.

Dve minúty pred koncom sa Bratislavčania dostali do vedenia 69:67 no Pilčevič a Žiak vrátili opäť vedenie košickému družstvu.

„Nám nevychádzali niektoré veci, ktoré sme dovtedy zvládali, zatiaľ čo oni sa chytili na zopár premenených košoch,“ uviedol Leško, podľa ktorého sa hra košického tímu začína pomaly kryštalizovať.

„Bude to trochu dlhší proces. My si ceníme, že sme na Karlovke vyhrali a navyše nám zápas ukázal, na čom ešte musíme pracovať. Postupne budeme chyby odstraňovať, ale na to je úvod sezóny a špeciálne, keď polka kádra sa pripojí tesne pred prvým zápasom, tak ako to bolo v našom prípade. Chce to len čas a my budeme pomaly napredovať.“

Handlová nebude iba do počtu

V sobotu čaká košických býkov súboj s Handlovou, ktorá obe svoje úvodné stretnutia Eurovia SBL Ligy prehrala.

„Musíme sa poctivo pripraviť a hrať zodpovedne od úvodných minút. Bude to nepríjemný súper, ktorý potrápil Prievidzu aj Inter . Určite to nie je družstvo, ktoré by malo byť iba do počtu. Musíme hrať na sto percent a chceme si našu domácu palubovku uhájiť,“ skonštatoval Leško.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články