Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Býci pôjdu proti Svitu na dvesto percent

Domácu premiéru zvládli. Handlovej Košice nedali šancu. (Autor: Ľubomíra Ištoňová)
Patrik Fotta|Publikované 17. okt 2016 o 22:00

Po víťazstve nad Karlovkou si pripísali triumf aj proti Handlovej.

KOŠICE. Basketbalisti KB Košice si po víťazstve nad Karlovkou Bratislava pripísali triumf aj v domácej premiére proti Handlovej, ktorú zdolali vysoko 93:67.

Zverenci trénera Brajkoviča sa najbližšie predstavia už zajtra na palubovke Svitu, ktorý dokázal doma poraziť Inter aj Prievidzu.

 Duel s Handlovou bol zo začiatku podstatne vyrovnanejší, ako to naznačuje konečné skóre.

„Bolo to také oťukávanie z oboch strán. Vedeli sme, že majú kvalitné družstvo. Bolo to aj o tom nájsť ten správny spôsob ako na nich, či už v obrane alebo útoku. Som rád, že sa nám podarilo vytvoriť si potom náskok, ktorý narástol cez desať bodov ku koncu prvého polčasu. Potešilo ma, že sme nezbabrali úvod tretej štvrtiny, s čím sme mali posledné zápasy problém. Teraz sme to však zvládli a udržali sme si náskok z prvého polčasu, ktorý sme v poslednej štvrtine dokonca navýšili,“ povedal Michal Baťka.

Skúsenosti na ich strane

Košickým býkom vychádzala streľba z diaľky a úspešní boli aj v trestných hodoch, čo značne napomohlo vysokému výsledku.

„Niektorí chalani mali super úspešnosť streľby za tri body a mám pocit, že ako družstvo sme sa priblížili 50 -percentám, čo je veľmi dobré číslo. Dá sa teda povedať, že aj to bolo kľúčom k tomu, že sme ten výsledok tak natiahli. Verím, že takto sa nám bude dariť aj ďalej a budeme úspešní,“ skonštatoval Baťka.

Proti Handlovej sa celkovo piati hráči dostali cez dvojcifernú hranicu bodov, čo opäť naznačilo vyrovnanosť košického útoku.

„Väčšina chalanov už máme odohraných množstvo ťažkých zápasov v slovenskej lige. Skúsenosti sú teda na našej strane. Tým, že dokážeme skórovať viacerí, to majú súperi s naším bránením ťažké, a to je pre nás len plus.“

Vyrovnať sa musia s menšou halou

Zajtra cestujú košickí basketbalisti do Svitu, kde ich čaká náročný duel s celkom, ktorý dokázal vo svojich posledných stretnutiach prekvapiť súperov.

„Vieme, že u nich sa hrá ťažko. Je tam menšia hala, iné prostredie, človek sa sústredí na rôzne body pri streľbe, takže pre nás ako hosťujúce družstvo to bude náročnejšie. Chalani zo Svitu tam majú natrénované, ale verím, že sa na nich pripravíme na dvesto percent a budeme úspešní,“ uviedol Baťka.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.