Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Býci na úvod vodu v Prievidzi nemútili

Prehra KB. Košičania nezvládli úvod zápasu a to ovplyvnilo ďalší priebeh. (Autor: Ivan Mriška)
Sportnet|Publikované 28. mar 2016 o 22:00

Boj o majstra Slovenska v basketbale pokračuje. Prievidžania pred vlastnými priaznivcami nešetrili nováčika z Košíc.

PRIEVIDZA. Prvé semifinále malo jasný priebeh s víťazstvom Prievidze. Domáci zdolali býkov 92:75.

Prievidžania sú v semifinálovej sérii proti Košiciam miernym favoritom, no to, čo sa dialo na palubovke v prvej štvrtine, čakal asi iba málokto.

Výborne hrajúci domáci súpera jasne prestrieľali a po desiatich minútach viedli o osemnásť bodov – 28:10. V závere druhej časti sa hra mierne vyrovnala, no domáci si naďalej udržiavali pohodlný náskok.

Prievidžania v tretej časti vyhrávali dokonca o 24 bodov. V poslednej časti hostia stiahli na jedenásť bodov, ale to bolo z ich strany všetko.

„Neprispôsobili sme sa energii Prievidze. Tá si vybudovala dostatočný náskok, ktorý potom už iba kontrolovala. Do druhého zápasu musíme dať viac a musíme hlavne zachytiť nástup,“ zhodnotil Richard Leško, asistent trénera KB Košice.

Baťka: Je jedno, o koľko sme prehrali

„Je to play-off a takéto zápasy sa musia hrať od začiatku. Vieme, akých má Prievidza fanúšikov a ako vedia hráčov vyburcovať. Domáci začali zápas vynikajúco, vypracovali si pohodlný náskok. S vypätím všetkých síl sme sa snažili dotiahnuť, no zápas sme už zvrátiť nedokázali. Je jedno, o koľko sme prehrali, séria je 1:0,“ povedal pivot KB Košice Michal Baťka.

Prievidžania sa teda ujali vedenia, séria hraná na štyri víťazstvá sa teraz sťahuje na východ. Začiatok druhého duelu je v stredu v Angels aréne naplánovaný na 18. hod.

„Ideme teraz domov a zabojujeme o vyrovnanie v sérii. Ak chceme byť úspešní, štyridsať minút musíme hrať dobrú obranu,“ dodal Baťka.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.