Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Býci na sústredení skúšali aj novú srbskú posilu

Michal Baťka. V reprezentácii mu tréneri dopriali veľkú porciu minút na palubovke. (Autor: tasr)
Patrik Fotta|Publikované 3. sep 2016 o 00:00

Košickí basketbalisti trénujú zatiaľ bez reprezentantov.

KOŠICE. Basketbalisti KB Košice si letnú prípravu spestrili sústredením v Liptovskom Jáne, kde odohrali aj svoj prvý predsezónny zápas.

Svit zdolali v ofenzívne ladenom súboji 101 :78 (53:32), pričom najviac bodov (32) zaznamenala nová posila Srb Ivelja.

Prípravu košickí basketbalisti nezačali v kompletnom zložení, keďže poniektorí majú reprezentačné povinnosti.

„Zatiaľ sme veľmi spokojní s tým ako príprava prebieha. Skupina hráčov, ktorých máme momentálne k dispozícii, pracuje veľmi dobre. Jediný rušivý moment je ten, že nemáme k dispozícii troch hráčov, ktorí sú s reprezentáciou a vrátia sa až po dvadsiatom septembri, čo nám trochu sťažuje robotu, keďže sme po minulej sezóne zložili nový káder. Zohrať sa je pre nás momentálne veľmi dôležité. Ďalšia vec je, že budú po návrate dosť unavení, keďže patria medzi najvyťaženejších hráčov. Baťka napríklad odohral v prvom zápase 35 minút, ale musíme sa s tým vyrovnať,“ povedal manažér KB Košice Ivan Benninghaus.

Z plného tréningového zaťaženia odohrali Košičania prvý prípravný zápas so Svitom, čo sa prejavilo najmä v defenzívnej činnosti.

„V ten deň sme dopoludnia naplno trénovali. Osobne si myslím, že Svit bude mať silnejšie mužstvo ako vlani, ale na túto fázu prípravy to bol dobrý basketbal. Spokojní sme boli aj so zahraničnými akvizíciami a zatiaľ sme na dobrej ceste, aby sme naplnili naše ambície v tejto sezóne,“ povedal Benninghaus.

Využili wellness, posilňovňu i bazén

V Liptovskom Jáne mali košickí basketbalisti vytvorené veľmi dobré podmienky na absolvovanie sústredenia.

„Je tu parádny hotel, ale čo je pre nás dôležité, je tu skvelá hala s výbornou palubovkou. Máme k dispozícii wellness, posilňovňu, bazén a to všetko na jednom mieste. K tomu samozrejme nádherná príroda a mali sme šťastie, že nám vyšlo aj počasie,“ skonštatoval manažér košických býkov.

Aj v nasledujúcich týždňoch čaká na Košičanov viacero prípravných zápasov, ktoré preveria ich silu pred štartom nového ročníka našej najvyššej súťaže.

„Prvý vážnejší turnaj nás čaká budúci týždeň od štvrtka do soboty v maďarskej Nyíregyháze, následne 13. septembra odohráme ešte jeden prípravný duel v Maďarsku s účastníkom ich najvyššej súťaže a 17. resp. 18. odohráme prípravný miniturnaj v Spišskej Novej Vsi proti Nitre a domácemu celku. Posledná časť prípravy bude na našej palubovke, kde privítame Inter Bratislava 28. septembra a 30. by sme mali hrať s účastníkom poľskej najvyššej ligy.“

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články