Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Butoracová nebežala naplno. Aj tak ju predbehlo len desať mužov

Najlepší muži na stupni víťazov. (Autor: Danica Božová)
Danica Božová|Publikované 3. máj 2019 o 11:39

Východoslovenská veľká cena vytrvalcov pokračovala v Michalovciach.

MICHALOVCE. Jubilejný 35. ročník Podvihorlatského maratónu zvládlo 75 statočných.

Tretie prvenstvo pre Kopčíka

Palmu víťazstva si do Trnavy odniesol 51-ročný Tomáš Kopčík. K prvenstvám z rokov 2015 a 2016, striebru z 2017 a bronzu z 2018 pridal ďalšie zlato. Zároveň zvíťazil i v kategórii od 50 do 59 rokov.

„Celú trať som bežal spolu s Marekom Mockovčiakom v pohode, pretože za nami široko ďaleko nebol nikto. Rozhodli sme sa, že si to rozdáme na konci a uvidí sa. Keď sme šprintovali v cieľovej rovinke, vyhrať mohol ktorýkoľvek z nás. Ja som bol ten šťastnejší. Možno to bolo tým, že som vystihol lepší deň,“ povedal víťaz.

Striebro v celkovom poradí so stratou 7 sekúnd na víťaza bral presne o 10 rokov mladší Marek Mockovčiak, zároveň prvý v kategórii od 40 do 49 rokov. Prešovčan v drese TJ Obalservis Košice sa stal najlepším východniarom.

„V záverečnej rovinke bol Tomáš rýchlejší, vyhral spravodlivo. Ja som spokojný s celkovým druhým miestom,“ uviedol po vyhlásení výsledkov.

Spoločnosť na stupni víťazov im robil celkovo bronzový 49-ročný Michal Ivančo z Banského.

Organizátori ocenili i štvrtého a piateho v celkovom poradí, a tak si významné chvíle počas slávnostného oceňovania mohli vychutnať i 52-ročný Pavol Dubovský z ŠK Podbiel a 38-ročný domáci Vladimír Čeklovský.

Víťazmi veteránskych kategórií sa okrem vyššie spomenutého Kopčíka a Mockovčiaka stali i Peter Bačík z BK O5 Furča Košice (od 60 do 69 rokov) a Peter Polák, bežecká legenda v drese Maratónskeho klubu Košice (od 70 rokov).

Nechcela sa unaviť

Medzi ženami systémom štart - cieľ jasne dominovala 39-ročná Ivana Butoracová z MTC Vyšná Šebastová. Rýchlejších od nej bolo iba 10 mužov.

Hoci, ako sa s úsmevom vyjadrila v cieli, nebežala úplne naplno: „Šlo sa mi veľmi dobre, hoci to nebolo žiadne šialené tempo. O pár dní ma čaká medzinárodný maratón v Prahe. Snažila som sa preto bežať tak, aby som sa nezranila a veľmi neunavila.“

Ženské striebro v celkovom poradí ostalo doma v Michalovciach zásluhou 35-ročnej Aleny Farkašovej.

Bronz v celkovom poradí si pod Tatry odniesla 56-ročná Danica Božová (spolu s mužmi 24.). Pridala k nemu i prvenstvo v kategórii od 50 rokov.

Autor: Danica Božová

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.