Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Butorac doviezol zlato zo Španielska

B. Butorac ide v príprave už na plné obrátky. (Autor: TANPO)
Ján Leško|Publikované 5. júl 2018 o 22:00

Po úvodnom tréningu má hádzanársky šampión za sebou aj oficiálne začatie sezóny.

PREŠOV. Po úvodnom tréningu letného prípravného obdobia má mužstvo slovenského hádzanárskeho šampióna za sebou aj oficiálne začatie sezóny 2018/2019.

Na slávnostnom obede sa uvítacieho potlesku predstaviteľov vedenia spoločnosti Tatran Prešov s.r.o., manažérov klubu, trénera, spoluhráčov a pozvaných hostí, dostalo dvom novým hráčom, Francúzovi T. A. Gatinovi, i slovenskému reprezentantovi M. Straňovskému, ale aj reprezentantovi Chorvátska B. Butoracovi, ktorý z Mediteránskych hier v Španielsku z hádzanárskeho turnaja doviezol zlatú medailu.

Bez jedinej prehry

„Turnaj v hádzanej mal v španielskom meste Tarragon veľmi dobrú úroveň. Svoje krajiny reprezentovali hráči špičkových európskych klubov, napríklad aj z FC Barcelona Lassa. Tím Chorvátska tvorili hráči mladšej generácie, najstarší z nás mal dvadsaťpäť rokov. Avšak bola to dobre zostavená reprezentačná partia po každej stránke. Nie náhodou sme turnaj vyhrali. Sitom turnajových zápasov sme prešli bez jedinej prehry. Zdolali sme aj domácich Španielov či Slovincov, za ktorých hral môj spoluhráč v Tatrane Januš Lapajne. Naším finálovým súperom boli Tunisania. Aj nad tými sme vyhrali a zo zlatých medailí mali tak obrovskú radosť,“ stručne nám priblížil turnajové dianie na uznávaných hrách v Španielsku, v predošlej sezóne úspešný kanonier Tatrana Prešov.

Finále to ale podľa B. Butoraca jednoduché nebolo. Chorváti dali víťazný gól v poslednej sekunde stretnutia. Hráčovi slovenského majstra sa darilo i strelecky.

S istotou premenil napríklad aj všetky arbitrami nariadené pokutové hody.

Ťažkosti s chrbtom už pominuli

V uplynulej sezóne mali viacerí prešovskí hádzanári zdravotné problémy. Nevyhol sa im ani B. Butorac.

„Medzisúťažné obdobie bolo dosť dlhé. Osobne som si dobre odpočinul a čo je pre mňa najpodstatnejšie, ťažkosti s boľavým chrbtom, ktoré ma v minulom ročníku dosť potrápili, už pominuli. Práve v Španielsku som sa otestoval. Pravda, nešiel som pre istotu ešte herne naplno, ale je to už v poriadku.

Takže do prípravy s Tatranom už idem na plné obrátky. Súhlasím tiež s názorom, že príchodom Gatineho a Straňovského, ale aj už stopercentne uzdraveným Rábekom, či ďalších talentovaných prešovských odchovancov bude konkurencia na jednotlivé posty iste väčšia. A súhlasím i s tvrdením trénera S. Golužu, že Tatran Prešov bude lepší a úspešnejší než v predošlej sezóne.“

Ako už avizoval tréner Slavko Goluža, Tatran Prešov zavŕši prvý prípravný týždeň, ktorý podľa neho mal byť prípravou na ďalšie náročnejšie tréningové dni, účasťou na medzinárodnom turnaji v plážovej hádzanej, ktorý sa tento víkend uskutoční na letnom kúpalisku na Sídlisku III v Prešove.

V sobotu sa kolotoč zápasov v piesku bude krútiť od 9. do 17.30 hodiny.

Nedeľné zápasy o konečné umiestnenie začnú o deviatej hodine.

Spestriť by ich mali aj hádzanárky majstrovskej Iuventy Michalovce, ktoré na prešovské kúpalisko má doviesť ich nový tréner, bývalý hráč i kormidelník Tatrana Prešov Peter Hatalčík.

Autor: Ján Leško

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.