Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Burrowsa za pohryznutie Bergerona nepotrestajú

Šarvátka Burrowsa s Bergeronom. (Autor: SITA)
TASR|3. jún 2011 o 07:54

Alex Burrows z Vancouveru nebude pykať za údajné pohryznutie Patrica Bergerona z Bostonu v úvodnom dueli finálovej série Stanleyho pohára.

VANCOUVER. Hokejový útočník

Disciplinárka súťaže vo štvrtok rozhodla, že nemôže dokázať, že k pohryznutiu naozaj prišlo a Burrows tak nedostal dvojzápasový dištanc ako pred dvoma rokmi za podobný incident Fín Jarkko Ruutu.

Tak sa zdravia Francúzi

"Takýmto spôsobom sa Francúzi zdravia," žartoval Burrowsov spoluhráč Alexandre Bolduc a dodal: "Ak niekomu chcete vzdať rešpekt, strčíte mu prst do úst." Bolduc, Burrows i Bergeron, rovnako ako obaja hlavní tréneri vo finále Alain Vigneult z Vancouveru a Claude Julien z Bostonu patria medzi frankofónnych Kanaďanov.

Beztrestné vyviaznutie z kuriózneho incidentu potešilo aj švédske dvojičky Daniela a Henrika Sedinovcov, ktorí hrajú s Burrowsom v útoku. "Potrebujeme ho na ľade. Je veľkou súčasťou nášho tímu a sme radi, že ho budeme mať na klzisku," vyhlásil Daniel.

Len s menšími trestami

Tridsaťročný krídelník vraj využil počas šarvátky pri bostonskej bránke chvíľku, keď mu Bergeron rukavicou strčil do brady a zahryzol sa súperovi do ukazováka. "Neprekáža mi tvrdá hra, ani tie mely v závere stretnutia, pokiaľ ide iba o strkanice a pár úderov. No pohryznutie, to je iná káva," komentoval pre denník Boston Globe Bergeron.

Čiarový rozhodca, ktorý oddeľoval hráčov, bol v danom momente otočený chrbtom. Skutok si nevšimli ani jeho pruhovaní kolegovia, takže vinníka nepotrestali. Obaja "kohúti" dostali menšie tresty, ale iba za vzájomnú strkanicu Bergeron dvojminútový, Burrows štvorminútový za hrubosť.

Center Bruins sa však po zápase v šatni nechal počuť, že nešlo iba o bežný súboj a jeho slová potvrdzovala aj bandáž na ukazováku.

Informovala agentúra AP.

Súvisiace články