Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Burke prežíva smolné obdobie, po dlhodobom zranení členka opäť pauzuje

TASR|6. jan 2003 o 12:15

Phoenix 6. januára (TASR) - Brankár Phoenixu Sean Burke nebude určite v dobrom spomínať na piatkový zápas zámorskej NHL s Detroitom, ktorý síce priniesol ...

Phoenix 6. januára (TASR) - Brankár Phoenixu Sean Burke nebude určite v dobrom spomínať na piatkový zápas zámorskej NHL s Detroitom, ktorý síce priniesol kojotom nečakaný zisk bodov, no okrem toho i jeho opätovné zranenie. Len týždeň po tom, čo sa Burke vrátil na súpisku po zranení členka, utrpel ľahší úraz kolena, ktorého liečenie si vyžiada minimálne trojtýždennú prestávku.

"Nebola to žiadna zvláštna situácia, iba obyčajná strela zo skrumáže. Kľakol som dole na ľad a nešťastne som si pri tom vyvrtol koleno," uviedol Burke. "Je to dosť nepríjemné, no prognózy nevyzerajú zle. Musím sa cez to preniesť a plne sa venovať rehabilitácii. Nemôžem však nič uponáhľať."

Jednotka v bránke kojotov Burke stihol počas týždňa po návrate po zranení odchytať štyri zápasy, no ani v jednom neokúsil horkosť porážky. Pri sobotňajšom súboji s Columbusom už zaujali jeho miesto v svätyni Phoenixu náhradníci. Pretože Brian Boucher má kuriózne taktiež problémy s kolenom, postavil sa k premiérovému štartu v bránke Phoenixu Jean - Marc Pelletier. Chrbát mu kryl Zac Bierk, čerstvo povolaný z farmy v Springfielde.

Súvisiace články