Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Búrka v šerbli

_novy|8. dec 2006 o 00:00

Viem, už viete, kto je Juraj Bača. Aj on vie, že to viete. A vie aj vďaka čomu to viete. Samozrejme, Let's Dance.

Viem, už viete, kto je Juraj Bača. Aj on vie, že to viete. A vie aj vďaka čomu to viete. Samozrejme, Let's Dance.

Viete, kto je Bibiana Poliačková? Možno nie. Nebola celebritou. Len partnerkou celebrity. Myslím, že Yxa. Vo Hviezdach na ľade. Trochu priskoro vypadla (-ol), inak by ste si určite zapamätali aspoň jej tvár, keď už nie meno.

Je okolo nej haló. Neviete? Ani nemôžete. Rozruch nastal len v slovenskom krasokorčuliarskom zákulisí. Búrka v šerbli ako vyšitá.

Poliačková sa prihlásila na sobotňajšie bratislavské preteky Slovenského pohára. Do kategórie IK. Nič vám to nehovorí? Ani mne to nehovorilo. Ale dal som si vysvetliť. IK je interpretačné korčuľovanie. V podstate to, čo núkali Hviezdy na ľade. Vytešovanie sa z korčuľovania na hudbu. Poliačková si vlani vytešila titul majsterky Slovenska.

Medzičasom sa však zjavila na obrazovke a krasokorčuliarska Slovač, namiesto toho, aby bola nadšená, že televízia úžasne spropagovala jej šport u mládeže aj stáreže, začala sa búriť. Protestujeme, aby Poliačková štartovala, ozvali sa Prešovčania. V piatok vystúpi v televíznej exhibícii ako profesionálka, a na druhý deň ako amatérka? Hanebné. Pridali sa Košičania. Vraj aj Medzinárodná korčuliarska únia (ISU) je proti.

Allan Böhm, člen jednej z komisií ISU, sa pokúsil o výklad správy č. 1416, ktorý možno zhrnúť do vety: Je to výlučne na posúdení národného zväzu. Nepomohlo.

Ani toto nepomôže, ale nech: V ruskej verzii Hviezd na ľade vystupovali Maria Petrovová a Aleksej Tichonov, ktorí vzápätí dvakrát stáli na stupňoch seriálu Grand Prix a ISU ich pozvala aj na finále, ktoré bude o týždeň.

Mať vaše problémy a Rotschildove peniaze, zvykla v podobných prípadoch vravieť moja mať.

Súvisiace články