Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Bulík sa chcel ukázať pred rodinou a kamarátmi

Tomáš Bulík na buly s Bartánusom. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 7. sep 2014 o 22:00

Možno aj rozhodcovia vedeli, že prešovský rodák v drese Liberca Tomáš Bulík začínal kariéru v seniorskom hokeji na košickom ľade.

Akože sa to hovorí? Že prianie býva otcom myšlienky? Ktovie, možno aj rozhodcovia vedeli, že prešovský rodák v drese Liberca Tomáš Bulík začínal kedysi svoju kariéru v seniorskom hokeji na košickom ľade, že za oceliarov odohral necelé štyri sezóny a že za angažmánom na severe Česka sa pobral pred rokom práve z metropoly východného Slovenska, lebo mu dopriali, resp. chceli dopriať úvodný gól zápasu...

KOŠICE. Po videodešifrovaní druhej presilovky a gólovej akcie Liberca však došlo k zmene v oficiálnom zápise, že pôvodne označený strelec gólu Tomáš Bulík prešiel do roly prvého asistenta a bod za gól získal Michal Bulíř, ktorý v košickej Steel Aréne pútal pozornosť tým, že mal na sebe dres s označením „Top Scorer“ tímu hostí.

Tomáš Bulík si to však na „rodnom ľade“, aj bez toho gólu, mimoriadne užíval.

„Samozrejme, som veľmi rád, že som sa mohol trošku ukázať pred rodinou, pred kamarátmi, na zápas v Košiciach som sa veľmi tešil.“

Čo ho však veľmi neteší, to je strata troch veľmi dôležitých bodov, lebo Bílí Tygři prišli do Košíc vyhrať, keďže si chceli udržať reálnu šancu na postup z A skupiny do osemfinále Ligy majstrov minimálne z druhého miesta. Možno ani sami nečakali, že Košičania budú v odvete až takí vzdorovití.

„Oni už u nás začali veľmi dobre. No myslím si, že dnes sme my mali lepší vstup do zápasu a keby sme v prvej tretine dali tri góly, tak by sa Košičania do hry už nedostali. Lenže v druhej tretine sme si trošku prispali, na jej začiatku sme to podcenili a vlastnými chybami sme ich dostali sami na koňa a potom v závere, aj keď sme veľmi chceli, sme to už nezvládli. Chceli sme bodovať aj v Košiciach, lebo to bol vlastne posledný zápas pred ligou. Tri zápasy predtým boli dobré, vyhrali sme ich a chceli sme to potvrdiť aj tu, ale žiaľ... Bolo to vyrovnané a aj keď na konci bola z našej strany veľká snaha, už nám to tam nepadlo. Musíme sa z toho poučiť, aby sa to v piatok, v prvom ligovom zápase s Brnom, neopakovalo.“

Výborná príprava na ligu

Vlastná liga je vážna vec, ale Liberec bral zrejme vážne aj Ligu majstrov a prehra v Košiciach mu celú situáciu v skupine poriadne skomplikovala.

Zostal na šiestich bodoch a okrem domáceho zápasu s nemeckým Kolínom ho ešte čaká neľahká expedícia na drsný sever, do fínskeho Oulu, kam odchádza každý s malou dušičkou a na postup z druhého miesta môže byť deväť bodov málo.

„My sme veľmi na tie body nepozerali. Chceli sme ísť od zápasu k zápasu, každý sme chceli vyhrať a bola to pre nás v podstate výborná príprava na ligu. Uvidíme, čo bude ďalej, ako sa to v našej skupine Ligy majstrov ešte vyvinie,“ povedal nám jeden z troch Slovákov vo farbách Liberca.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.