Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Bulík: Prečo by sme nemohli v Steel Aréne vyhrať?

Sportnet|Publikované 8. mar 2009 o 23:00

Košickí hokejisti sú krôčik od postupu do semifinále. Vo štvrťfinálovej sérii vedú na zápasy nad Banskou Bystricou 3:1. Po piatkovej jasnej prehre

pod Urpínom 3:6 sa v sobotu oceliari tešili z víťazstva 2:1 po samostatných nájazdoch. Dnes budú mať v Steel Aréne Košičania prvý postupový mečbal.

KOŠICE. V piatok inkasovali Košičania poltucet gólov, vo štvrtom stretnutí série dala Banská Bystrica jediný. V bránke oceliarov stál Július Hudáček, dva z troch nájazdov zlikvidoval a tak sa nováčik extraligy druhého domáceho víťazstva nedočkal.

"Škoda, lebo sme odohrali dobrý zápas. Možno trochu viac šťastia a stav v sérii mohol byť vyrovnaný. No nič, o výhru sa pokúsime v Košiciach, nevzdávame to, bojujeme ďalej," rozhovoril sa banskobystrický útočník Tomáš Bulík.

Sobota o obrane

V treťom stretnutí nováčik nasúkal Košičanom toľko gólov, ako žiadny iný tím v tejto sezóne. Vo štvrtom to bol celkom iný súboj. "Nám bolo zrejmé, že dvakrát po sebe sa taká nádielka nezopakuje. Lebo v piatok nám vyšlo všetko, na čo sme siahli. Sobota bola najmä o obrane. O malých chybách. Nik hru nechcel otvoriť. V prvom rade to bolo o zodpovednom bránení."

O víťazovi rozhodli samostatné nájazdy. Košičania premenili dva, Bystrica jeden. "Julo Hudáček má opačné garde. To možno hráčom trochu rozhodilo. Predsa len, všetci sme zvyknutí na iné držanie lapačky a vyrážačky. Inak, aj ja som mal ísť na samostatný nájazd. Ako piaty v poradí, ale to len vtedy, ak by sa v prvej sérii nerozhodlo," hovorí Bulík.

Šance v predĺžení

Definitíva mohla padnúť už v desaťminútovom predĺžení. Len Bartoš mal na hokejke po nájazdoch dve tutovky. "Priestoru na ľade bolo viac a tak sa v predĺžení útočilo výdatnejšie ako predtým. No a Košice mali k dispozícii aj jednu presilovku. V nej nás podržal Imro Petrík. Aj my sa tam mali jednu výbornú možnosť, konkrétne Peťo Frühauf."

Bulík, ktorý si v druhom aj v treťom stretnutí pripísal po asistencii v súvislosti s dnešným zápasom v Steel Aréne vraví: "Myslím, že sa bude čakať na chybu súpera. No a podľa mňa rozhodnúť môžu presilovky a oslabenia, tak ako v prvých troch zápasoch."

Sériu zdramatizovať

Barani z Bystrice by neradi zakončili sezónu piatym zápasom. So svojimi divákmi sa síce po sobote lúčili, ale v stredu by ich chceli vidieť zase. "Pokúsime sa sériu zdramatizovať. Ani prvé dve stretnutia sme v Košiciach nehrali zle. Tak prečo by sme do tretice nemohli v Steel Aréne vyhrať?," nahlas sa pýta niekdajší hráč Košíc.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.