Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Bulík: Košice nás podcenili

Sportnet|Publikované 30. nov 2008 o 23:00

Pred sezónou často podceňovaný nováčik extraligy sa v sobotu vytiahol. Do kolien dostal favorizované Košice. V Banskej bystrici sa jednoducho

nevyhráva. Barani naposledy pred zrakmi svojich fanúšikov prehrali 5. októbra. V sobotu pokorili Košice 5:1.

KOŠICE. V banskobystrickom tíme hrajú prím východniari. Brankár Imrich Petrík je stabilnou oporou. Proti oceliarom strelil gól a na ďalší prihral Ľubomír Sabol, s 30 bodmi najproduktívnejší hráč mužstva. štatistiky si gólom a asistenciu vylepšil ďalší niekdajší hráč Košíc, prešovský rodák Tomáš Bulík. Jeho druhý gól bol nakoniec víťazný. V tejto sezóne nastúpil proti Košiciam trikrát a zakaždým sa zapísal do listiny strelcov.

Vybehli na súpera

V utorok a v piatok sa košickí strelci vytiahli, naopak, Bystričania nastupovali na súboj po prehre 0:5 v Martine, no na výkonoch sa to neprejavilo. "Martin sme hodili za hlavu. Chceli sme odohrať celkom iný zápas a podarilo sa nám to. Do stretnutia s Košicami sme nevstupovali s prílišným rešpektom. vybehli sme na súpera, ktorý nás možno aj podcenil a aj keď potom chcel, už mu to nešlo, my sme viedli, hralo sa nám lepšie," nadmieru spokojný bol Tomáš Bulík po sobote.

Oceliarom sa v druhej tretine podarilo znížiť na 1:2, gól dali v čase, keď tlak domácich narastal. No v koncovke im to nešlo. "Nebolo síce rozhodnuté, ale my sme hrali dobre. Spočiatku nám to nepadalo, góly prišli až v tretej tetine. šancí sme mali veľmi veľa."

Domáca séria

Darmo, domáci ľad Bystrici svedčí. Deviate víťazstvo v rade je toho jasným dôkazom. "Pred vlastným publikom sa nám hrá dobre. Máme výborný fans. Pritom v úvode sezóny sme hrali lepši vonku. Teraz je to iné. Doma sme porazili Slovan, Košice. nesmiete mať priveľký rešpekt ani zo silných, ťažko by ste potom vyhrávali. myslím, že Košice nás aj podcenili."

Potešil gól

Bulík v 25. minúte zvyšoval na 2:0. Z gólu proti bývalým mal obrovskú radosť. "Dostal som dobrú prihrávku. Trochu som do toho dupol, vyšlo to. Dnes padajú všelijaké góly, na druhej strane ani stopercentné možnosti sa gólom nekončia."

Po víťazstve dostali Banskobystričania voľno až do utorka. Nováčik stráca iba tri body na medailovú pozíciu a to nečakal nik. "Už v nejedenom zápase sme dokázali, že dokážem držať krok s každým, že vieme hrať, ale aj vyhrávať. Iste, pred sezónou nás nik tak vysoko nečakal, ale keď sme už tam, chceme sa hore udržať," dodal 23 ročný útočník.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.