Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Bulharský tréner Stoičkov sľubuje krušné časy

Sportnet|28. júl 2004 o 00:00

SOFIE - Nový tréner bulharskej futbalovej reprezentácie Christo Stoičkov odkázal svojim potenciálnym zverencom, že bude dbať najmä na disciplínu. V nej vidí momentálne hlavný nedostatok národného mužstva. Donedávna aktívny hráč ju hodlá tvrdo vyžadovať,

aby s tímom úspešne prešiel kvalifikáciou na svetový šampionát.

Stoičkova do funkcie vymenovali pred necelými dvoma týždňami, zhruba pol roka nato, ako zavesil kopačky na klinec. Dvojročnú zmluvu podpísal v pondelok. Na nedávnom EURO v Portugalsku nevyhrali bulharskí futbalisti ani jediný zápas.

"Čakajú nás ďalšie ťažké zápasy a budeme potrebovať disciplínu, aby sme dosiahli dobré výsledky," vyhlásil bývalý vynikajúci strelec. Dodal, že by si želal, aby hráči čo najskôr zabudli na európsky šampionát 2004.

Tridsaťosemročný Stoičkov je jedným z najslávnejších futbalistov bulharskej histórie - v roku 1994 sa stal držiteľom Zlatej lopty. Premiéra na trénerskej lavičke Bulharska ho čaká 18. augusta v priateľskom zápase s Írskom. Za asistentov si vybral bývalých spoluhráčov Petara Hubčeva a Ivaila Jordanova.

(čtk)

Súvisiace články