Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Bulhar Borimirov cíti šancu

Sportnet|14. jún 2004 o 00:00

LISABON - Najskúsenejší z bulharských futbalových reprezentantov Daniel Borimirov verí, že jeho mužstvo dokáže na európskom šampionáte v Portugalsku zopakovať úspech z majstrovstiev sveta v roku 1994. Pred desiatimi rokmi na MS v USA to bulharský národný

tím dotiahol až medzi najlepšiu štvoricu mužstiev na svete. Bulharský futbalový tím okolo kanoniera Christa Stoičkova, režiséra Krasimira Balakova a neúnavného "motora" hry Jordana Lečkova sa postaral o obrovské prekvapenie. Na MS v USA zdolalo Bulharsko predošlých dvoch šampiónov Argentínu a Nemecko a obsadilo konečné štvrté miesto.

"Cítim, že atmosféra v mužstve je taká istá ako pred desiatimi rokmi. Našou výhodou je, že sme celkom oddýchnutí a na rozdiel od svojich súperov nie sme pod takým veľkým tlakom. Nepozeráme sa ďaleko do budúcnosti, ale iba na náš prvý zápas proti Švédsku," vyhlásil univerzálny záložník Borimirov, ktorý je jedným z tvorcov bulharského úspechu z MS 1994, kde ho o bronzovú medailu po víťazstve 4:0 pripravili práve reprezentanti Tre kronor.

Tridsaťštyriročná opora Levski Sofia a dlhoročný hráč nemeckého TSV Mníchov 1860 uznáva silu svojho súpera, zároveň však odkrýva niektoré jeho slabiny. "Hrajú flexibilný futbal s dobrým prechodom do útoku. Ich obranná línia nemusí byť taká pevná. Máme niekoľko rýchlych a šikovných útočníkov, ktorí by im mohli narobiť poriadne problémy. Ak sa na ihrisku spolu zomkneme, máme šancu," dodal Borimirov.

Reprezentačný tréner Plamen Markov vstupuje do prvej fázy šampionátu bez jedinej vrásky na čele, keď Borimirov spolu s útočníkom Velizarom Dimitrovom a brankárom Zdravkom Zdravkovom, ktorých trápili nedávne svalové zranenia, sa už úplne uzdravili a v tréningoch má bulharský kouč k dispozícii všetkých 23 nominovaných futbalistov. Na EURO 2004 sa balkánska krajina predstaví v základnej C-skupine, kde im okrem Švédov bude konkurovať aj ďalší severský súper Dánsko a európsky vicemajster Taliansko. (tasr)

Súvisiace články