Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Bukata dúfa, že keď to príde, nebude už neskoro

Košičania v akcii. Vpredu (s loptou) Martin Bukata, za ním Miroslav Viazanko. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 11. aug 2014 o 22:00

Košičania svoj profil, herný ani výsledkový, zasádne nevylepšili ani proti Slovanu.

Košičania svoj profil, herný ani výsledkový, zásadne nevylepšili ani proti Slovanu. Aj keď tentoraz mali na to vplyv mierne objektívne príčiny, lebo hrali s majstrom.

KOŠICE. Ale po dlhšom skúmaní a analýze ďalšej prehry sme predsa dospeli k pozitívnemu poznatku, že žlto-modrí konečne neinkasovali gól zo štandardky.

I keď treba otvorene povedať, že nebolo z čoho, lebo Slovan žiadnu štandardku, okrem rohu, ani nekopal.

„Hej, štandardka síce nebola, ale boli dva góly...“ uškrnul sa mladý košický stredopoliar Martin Bukata, slovenský reprezentant do 21 rokov.

„Je to jedno, či sú tie góly zo štandardky alebo z hocičoho, my si musíme zakladať na stopercentnej obrane, a hlavne, my musíme dávať góly. Musíme využívať príležitosti, ktoré dostaneme, pretože sa nám to vypomstí.“

Defenzíva ich zdobila

Totožný názor sme vytiahli aj z Miroslava Viazanka, strelca jediného, (neskoro)kontaktného gólu MFK proti Slovanu.

„V podstate je jedno, z čoho ten gól dostaneme, či zo štandardky, z rýchleho brejku, alebo z nejakej inej situácie, dôležité je neinkasovať, a to nám teraz absolútne nejde. Ťažko hľadať nejaké riešenie, pretože to riešenie má každý hráč v sebe, vo svojej hlave, a myslím si, že každý by si mal zhodnotiť, čo pre mužstvo robí, čo tomu mančaftu dáva, či je to dostatočné, pretože dostať štrnásť gólov, to nie je iba vec defenzívy, ale celého mužstva. Teraz sme v situácii, že dostaneme gól takmer z každej šance, ktorú má súper, neviem, čo sa deje... Veď tá defenzíva nás donedávna zdobila, vďaka nej sme vlastne získavali body, lebo sme v defenzíve boli poctiví a robili sme to, čo sme mali. Ak sa k tomu nevrátime, tak do budúcna to nebude pre nás vôbec ružové...“

Aj s piatimi gólmi mohli byť vyššie

Deravej obrane by sa dalo oponovať primeraným počtom gólov na opačnej strane, ale ako to „číslo“ dosiahnuť, keď to aj v útoku viazne?

„Opäť sa potvrdilo naše staré známe: nedáš - dostaneš. Máme stopercentné šance, ktoré nevyužijeme, a potom dostaneme také hlúpe góly... Slovan prešiel päťkrát k našej bráne a dal z toho dva góly... Ale niet sa čomu čudovať, keď my nedáme gól. Neviem, čo viac ešte chceme?“ pýta sa sám seba Martin Bukata.

Aj keď jeho spoluhráč Miroslav Viazanko má taký názor, že aj s takým malým (nízkym gólovým priemerom - 1 gól na zápas) by sa dali robiť trochu väčšie zázraky.

„Ako som videl v tabuľke, tak aj tretia či štvrtá Senica dala toľko gólov ako my, a mala šesť bodov, takže to nie je len o tom, že tie góly nedávame. Myslím si, že aj s piatimi gólmi, za inej situácie a pri lepšej defenzíve, by sme mali podstatne viac bodov a boli by sme vyššie v tabuľke. Achillova päta je momentálne naša defenzíva, že veľa gólov inkasujeme,“ vraví Miroslav Viazanko, ktorý proti Slovanu ten košický priemer (čo zápas, to aspoň gól) zachránil.

„Bohužiaľ, ten gól prišiel neskoro, lebo veľkú šancu som mal ešte za stavu 0:1, a keby som ju premenil, bolo by 1:1 a mali by sme aspoň nejakú miernu psychickú výhodu. Ale bohužiaľ, zas sme iba znížili nepriaznivý stav, znovu sme to iba doťahovali, a to je veľmi náročné. Slovan to už dokázal uhájiť, uhral to takticky.“

Teraz je každý zápas ťažký

Košičania ešte v takej polohe, aby nejaký bod uhrali takticky, v tejto sezóne prakticky ešte neboli (respektíve boli zriedka), a ktovie, či v najbližšom období, s Trenčínom, Trnavou a Ružomberkom, vôbec budú.

„Musíme sa dať dokopy, inú možnosť nevidím,“ vraví Martin Bukata. „Budú to ťažké zápasy, ale teraz je pre nás každý zápas ťažký, či je to Trnava alebo hocikto iný.“ No Košičania to raz zlomia, určite... „Tak, tak, len dúfam, že keď to príde, nebude už neskoro...“
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.