Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Bujko je s umiestnením Zámutova spokojný na polovicu

Sportnet|Publikované 6. dec 2012 o 23:00

Nováčik V. ligy, skupina Sever OFK Tatran Zámutov, bude zimovať na 11. mieste.

Ambíciou trénera M. Bujka bolo však skončiť o tri priečky vyššie.

ZÁMUTOV. Jesenná časť 2012/2013 sa niesla v prípade OFK Tatran Zámutov v znamení historického míľnika, pretože pre klub to bola prvá sezóna v druhej najvyššej krajskej súťaži - V. lige, skupina Sever.

Zverenci trénera Milana Bujka si pripísali na konto päť víťazstiev, štyri remízy a sedem prehier. Za získaných 19 bodov budú zimovať na 11. pozícii.

„Po krátkej letnej príprave sme začali hrať v súťaži, v ktorej Zámutov nastúpil prvýkrát a mohli sme sa presvedčiť, že sú v nej náročnejší súperi, než s akými sme sa konfrontovali v minulej sezóne. Z môjho pohľadu som s umiestnením spokojný na päťdesiat percent. Niektoré zápasy nám vyšli lepšie, v iných sa nám darilo menej, no vzhľadom k nášmu hráčskemu potenciálu bolo mojim predsavzatím skončiť do 8. miesta. Pravdou je aj to, že sme sa oproti minulej sezóne oslabili. Chýbal nám ešte jeden útočník, lebo M. Gavaľa bol tým hráčom, ktorý dokázal dať gól a v istých momentoch odbremeniť Mir. Dzurovčina,“ hodnotil tréner OFK Tatran Zámutov Milan Bujko.

Bodovali najmä doma

Sedemnásť z devätnástich bodov získal Zámutov v domácom prostredí. Hoci sympatickým herným prejavom sa mužstvo prezentovalo aj na ihriskách súperov, vonku uhral Tatran iba dva body.

Zámutovčania sa najviac vzdialili svojim ambíciám od 8. po 12. kolo, keď štyrikrát prehrali a iba raz remizovali.

„Máme úzky káder a pokiaľ nám z neho vypadnú 2 – 3 hráči, na našej hre sa to musí prejaviť a práve vtedy sme mali niekoľkých hráčov zranených, plus Béreš bol na svadobnej ceste. Ako som už vyššie povedal, chýbal nám ešte jeden útočník. Šance sme si síce dokázali vytvoriť, no gólovo sme sa nepresadzovali tak často, ako by sme si priali. Na druhej strane, mužstvá, ktoré v tejto súťaži nastupujú, či už Medzilaborce, Jasenov, Dl. Klčovo alebo Plavnica sú na inej kvalitatívnej úrovni ako naši súperi v minulej sezóne,“ uviedol M. Bujko.

Zámutov sa na pomery V. ligy môže pochváliť pevnou defenzívou. Mužstvo inkasovalo 23 gólov, čo je štatisticky štvrtá najpevnejšia obrana.

„S obrannou fázou som celkom spokojný. Veľkou oporou po povahovej aj futbalovej stránke je Klamár, ktorého považujem za veľmi dobrého brankára. V obrane je cítiť skúsenosti Jenčka a Ovšianika. Celkovo bola naša obranná činnosť, až na pár chybičiek, vyvážená, čo malo za následok, že na rozdiel od minulého súťažného ročníka sme sa vyhli vyšším prídelom, ako napr. v Stakčíne alebo Radvani. Samozrejme, stále je čo zlepšovať, ale myslím si, že smerom dozadu sme boli dobre organizovaní,“ komentoval defenzívu M. Bujko, ktorý sa v zostave svojho tímu objavil trikrát aj ako hráč.

„Nastupoval som vtedy, keď sme na väčších ihriskách u súperov prechádzali zo systému 4 – 4 – 2 na 4 – 5 – 1. Spolu s Jantekom a Beňom sme sa snažili podržať loptu a pomôcť v rozohrávke.“

Začiatok zimnej prípravy naplánoval M. Bujko na 16. január. „Čo sa týka doplnenia kádra, viem si živo predstaviť v tíme konkrétnych hráčov, ale o menách zatiaľ hovoriť nebudem. Posilniť by sme potrebovali na 2 – 3 postoch, no všetko sa bude odvíjať od ekonomických možností klubu.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.