Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Buffalo Sabres sa nebude sťahovať

SITA|4. feb 2011 o 14:04

Nový vlastník klubu zámorskej hokejovej NHL Buffalo Sabres Terry Pegula nebude môcť presťahovať klub do iného mesta.

BUFFALO.

Zaviazal sa k tomu v kúpnej zmluve. Bývalý majoritný vlastník Tom Golisiano totiž odmietol prvý návrh na predaj klubu, v ktorom Pegula ponúkal o 70 miliónov dolárov viac, ako bola výsledná predajná suma 189 miliónov USD, no chcel mať v zmluve klauzulu o možnosti presunúť "šable" do iného mesta, keby sa dostali do finančných problémov.

Zmluva by mala definitívne nadobudnúť platnosť do 30 dní po schválení Radou guvernérov NHL. Z dvoch minoritných akcionárov klubu oznámil odchod z manažmentu Larry Quinn, Daniel DiPofi by mal zostať aj po zmene vlastníckej štruktúry. Keďže sa blíži uzávierka prestupov, ktoré sa môžu realizovať len do 28. februára, dohodol sa Pegula so súčasným vedením klubu na ochrane niektorých hráčov. Ich mená však obe strany nezverejnili.

"Čo sa týka ďalších hráčskych transakcií, máme voľnú ruku. Pegulu musíme o nich informovať, no nepodliehajú jeho schváleniu," informoval Quinn. Generálny manažér klubu Darcy Regier predĺžil svoju zmluvu v auguste uplynulého roka o ďalšie dve sezóny, no po skončení tohto ročníka sa končí zmluva trénerovi Lindymu Ruffovi.

Aktuálne najdlhšie slúžiaci hlavný kouč v jednom tíme NHL, ktorý je na lavičke Sabres od začiatku sezóny 1997/98 a absolvuje s ním už 13. ročník, však vyjadril želanie s Buffalom pokračovať.

Súvisiace články