Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Buffalo podpísalo novú zmluvu s Kalininom

TASR|1. sep 2004 o 11:34

Buffalo 1. septembra (TASR) - Zámorský hokejový klub Buffalo Sabres podpísal nový ročný kontrakt s opciou na ďalšiu sezónu s ruským obrancom Dmitrijom ...

Buffalo 1. septembra (TASR) - Zámorský hokejový klub Buffalo Sabres podpísal nový ročný kontrakt s opciou na ďalšiu sezónu s ruským obrancom Dmitrijom Kalininom. Finančné podmienky zmluvy klub nezverejnil, no očakáva sa, že oproti minuloročnému zárobku 935.000 dolárov si Kalinin výrazne polepší.

Vedenie Sabres si zaviazalo ruského zadáka v hodine dvanástej, keďže Kalinin sa už predtým dohodol na ročnom kontrakte s ruským klubom Metallurg Magnitgorsk. Zmluva mala vstúpiť do platnosti v stredu a zakazovala hráčovi vrátiť sa v sezóne 2004/05 do tímu šablí. "Bolo pre nás dôležité zmluvne si zaviazať Dmitrija. Je to mladý obranca, ktorý v minulej sezóne zaznamenal obrovský pokrok," povedal generálny manažér Buffala Darcy Regier a dodal, že v prípade očakávaného hráčskeho štrajku v NHL môže Kalinin až do začiatku zámorskej súťaže hrávať v Metallurgu.

Dvadsaťštyriročný Kalinin, ktorého si Buffalo vybralo vo vstupnom drafte v roku 1998 v prvom kole, bol v minulej sezóne najproduktívnejším obrancom Sabres s bilanciou 10 gólov a 24 asistencií.

Súvisiace články