Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Buffalo ešte ani raz neskórovalo

Sportnet|14. okt 2003 o 00:00

NEW YORK - Po prvý raz v 34-ročnej histórii klubu odštartovali Buffalo Sabres novú sezónu dvoma prehrami na nulu. V tíme kapitána Miroslava Šatana sú z toho frustrovaní a zámorskí analytici vyzývajú slovenského hokejistu k potvrdeniu päťmiliónovej ročnej


Ľubomír Višňovský, obranca Los Angeles Kings, chvíľu po tom, ako prekonal brankára Chicago Blackhawks Jocelyna Thibaulta. Králi vyhrali v Chicagu 4:2.

FOTO - ČTK/AP

sumy. Po prehre 0:2 vo Philadelphii nezvládli šable ani otvárací domáci zápas proti NY Islanders. Debakel 0:6 bolí o to viac, že mužstvo bolo v útoku úplne jalové a za prvé dve tretiny vystrelili jeho hráči len päťkrát.

„Zaslúžili sme si to. Za to, ako sme hrali,“ konštatoval stručne sklamaný Šatan. V prvej týždennej analýze renomovaného periodika Sports Illustrated ho autori zaradili medzi mínusy s komentárom: „Sabres čakali, že ich kapitán a hviezda preukáže dôraznejší a okamžitý návrat po podpísaní dvojročnej zmluvy na 10 miliónov dolárov. Namiesto diabolskej ofenzívy ‘Satanova‘ hra vyzerá byť uviaznutá v očistci, ďaleko od bodov a s dvoma mínuskami.“

Naopak, zámorským odborníkom sa pozdáva nová akvizícia Atlanty Ronald Petrovický. Medzi plusmi týždňa figuruje v balíku nečakane dobrých výkonov Atlanty, sužovanej smrťou Dana Snydera a súdnym procesom Dannyho Heatleyho. Petrovický a ďalšie dve nové posily „hrali dobre v prvých dvoch zápasoch“. (tasr)

Súvisiace články