Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Bude P. Beňa legionárom?

Sportnet|Publikované 17. okt 2007 o 22:00

Bývalý dlhoročný smečiar VK Chemes Humenné sa chystá po dvoch sezónach odísť z Nového Mesta nad Váhom. Dôvodom sú podlžnosti.HUMENNÉ/NOVÉ MESTO

Bývalý dlhoročný smečiar VK Chemes Humenné sa chystá po dvoch sezónach odísť z Nového Mesta nad Váhom. Dôvodom sú podlžnosti.

HUMENNÉ/NOVÉ MESTO n/V. Kríza v kádri minuloročného volejbalového majstra mužov z Považia sa dostáva výrazne na povrch. Po odchode univerzála Barbierika do Brna má preč namierené aj exchemesák Peter Beňa.

Dve výplaty a prémie

V uplynulých dňoch presiakla na verejnosť informácia z kuchyne volejbalového majstra. Nové Mesto nad Váhom má vážne finančné problémy a ako jedno z riešení krízy uvoľňuje zo svojich radov opory, čím znižuje ekonomickú zaťaženosť klubu. Viac ako týždeň už pôsobí v Brne univerzál Andrej Barbierik, na odchode je aj smečiar Peter Beňa, ktorého humenská volejbalová obec pozná veľmi dobre. V drese VK Chemes totiž odohral osem sezón. "Súčasná situácia je taká, že sa zháňajú peniaze z týždňa na týždeň. Aby sme mohli vôbec odohrať zápasy, tobôž ak nám treba vycestovať vonku. Účinkujeme v Stredoeurópskej lige, odohrali sme zápasy Challenge cupu, takže lacná záležitosť to rozhodne nie je. Funkcionári sa snažia zabezpečiť všetko potrebné pre odohratie stretnutí, na finančné vyrovnanie hráčov však už nie sú zdroje. Ja osobne som už dva mesiace nedostal výplatu a to ešte chýbajú mne i ostatným prémie za zisk majstrovského titulu. V tomto prípade ide o sľúbenú sumu 800-tisíc korún," podotkol Peter Beňa.

Skúška v Besiktase Istanbul

Tridsaťročný smečiar pred dvoma sezónami opustil VK Chemes Humenné a zdá sa, že je pred ďalším odchodom. Tentokrát to však už nebude slovenský klub, ale zahraničie. Z ponúk Nemecka, Rakúska i Turecka sa najreálnejšie črtá mesto na hranici Európy a Ázie - Istanbul. Aj keď... "Na budúci týždeň odlietam na trojdňovú skúšku do Istanbulu. Klub Besiktas momentílne účinkuje v druhej najvyššej tureckej lige, je však na špici a chce postúpiť. Veľa informácií nemám, skúšku mi dohodol tréner Kalný. Uvidíme, ako to dopadne. Najnovšie sa mi však črtá aj angažmán v poľskom Bydgosczi, kde účinkujú tréner Chudík a dvojica bývalých Prešovčanov Sopko a Červeň. Ako sa sitácia vyvinie, budem vedieť o týždeň," dodal Peter Beňa, ktorý najviac času v týchto dňoch venuje štúdiu angličtiny.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.