Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Bude mať humenský hokej veľkého košického brata?

Sportnet|Publikované 15. nov 2003 o 00:00

Humenné - O tom, že sa funkcionári humenského hokeja stále snažia o rozvoj najrýchlejšej kolektívnej hry na svete v meste pod Vihorlatom a

nadväzujú spoluprácu s extraligistami svedčí aj štvrtkové pracovné stretnutie, ktoré sa v priestoroch VIP miestnosti v areáli štadióna HKM Humenné uskutočnilo. Hlavnými protagonistami boli prezident HKM Humenné Jaroslav Suchý a riaditeľ HC Košice Mojmír Božík. Čo teda bolo cieľom návštevy bývalého československého reprezentanta na humenskú pôdu? "V podstate ide o rozvoj tak košického ako aj humenského hokeja. Naše spoločné stretnutie nám odkrylo predstavy a možnosti oboch strán v najbližšom období. V poslednom období kvalita humenského hokeja rapídne stúpla, čoho dôkazom je hlavne práca s mládežou a verím, že čoskoro sa tento stúpajúci trend prejaví aj na postupe mužov do prvej hokejovej ligy. Určitou motiváciou pre talenty, ktoré vyrastajú v Humennom, by mal byť práve náš klub, kde sú pre talentovaných chlapcov pripravené ďalšie možnosti pre rozvoj a pre svoje uplatnenie aj v extralige. Príkladom sú mená Marcela Šimurdu, ktorý začínal s hokejom práve tu, alebo najnovšie mladíka Kočerhu, ktorý patrí k produktívnym hráčom našej juniorky. Cesta je však otvorená aj pre ďalších, ale tí musia potvrdiť svoju kvalitu najprv na domácom ľade. Aby spolupráca medzi oboma klubmi nebola len jednorázová, z našej strany by mohli na určité obdobie zavítať do kádra mužov HKM Humenné hráči, ktorí sa zatiaľ neuplatňujú v extralige, tak ako je tomu teraz napríklad v Trebišove," konštatoval Mojmír Božík, ktorý následne reagoval na mládežnícku humenskú základňu. "Domáci funkcionári mi už stačili pripomenúť, že nám začínajú v mládežníckych kategóriách postupne dýchať na chrbát. Je to dobré, sú to ich úspechy, ktoré ich ženú do ďalšej práce a na druhej strane nás bičujú k tomu, aby sme svoje pozície nestrácali. Humenčania majú výhodu takzvaných menších miest, kde sa chlapci venujú viac športu a nemajú tu toľko "rušivých" vplyvov z okolia. Príkladom rastu hokejistu je práve cesta Šimurdu, ktorému ja osobne predpokladám veľkú budúcnosť," dodal riaditeľ HC Košice.

Rozvoju vzájomnej spolupráce je samozrejme priaznivo naklonená aj humenská strana, čo potvrdili aj slová Jaroslava Suchého. "Každý z tých slabších potrebuje mať veľkého brata, ktorý by mu pomáhal a my sa v tomto smere obraciame práve na HC Košice. Terajšie vedenie chápe situáciu vo východoslovenskom regióne a je len prirodzené, že potrebuje ďalšie satelity. Našou momentálnou nevýhodou je skutočnosť, že mužský hokej ešte nie je na takej úrovni, ako by sme chceli a v tom očakávame aj možnú pomoc zo strany Košíc. Na druhej strane naše talenty je treba podchytiť a dať im možnosť rozvoja, tak ako to dokazuje napríklad Marcel Šimurda," konštatoval prezident HKM Humenné. Objektom veľkej chvály celej košickej výpravy pre Humenčanov bol aj zimný štadión, ktorý patrí k najkrajším na Slovensku. HC Košice na svoj stánok ešte len čaká. "Humenský štadión naozaj patrí k najkrajším na Slovensku a my môžme domácim len ticho závidieť. Aj keď možnosť odohratia extraligového stretnutia v Humennom je skôr nereálna, pre prípravný zápas oboch mužstiev v období prestávky tu žiadny problém nevidím," dodal M. Božík a dal tak humenským hokejovým fanúšikom nádej, že čoskoro sa košickí extralisti predstavia aj na ľade pod Vihorlatom.

Súvisiace články