Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Bude 1. FC Tatran stavať, alebo rekonštruovať?

Sportnet|Publikované 23. sep 2008 o 22:00

Aký štadión vyrastie v PrešoveVedenie 1. FC Tatran Prešov opäť vytiahlo tému zámeru vybudovať moderný futbalový stánok. Ešte pred postupom

Aký štadión vyrastie v Prešove

Vedenie 1. FC Tatran Prešov opäť vytiahlo tému zámeru vybudovať moderný futbalový stánok. Ešte pred postupom zeleno-bielych o ňom informoval na stránkach našich novín generálny riaditeľ klubu. Včera model nového futbalového stánku prezentovali predseda predstavenstva 1. FC Tatran Prešov Miroslav Remeta a architekt Ľubomír Sakala.

PREŠOV. Prešovskí futbaloví činovníci teda už pred časom vyšli s informáciou a predostreli aj štúdiu, ako by mal prestavaný štadión vyzerať. Odvtedy však Torysou pretieklo veľa vody a nič konkrétne sa v súvislosti s prestavbou či rekonštrukciou neudialo.

Chcú vyvolať diskusiu

Čas však Prešovčanov tlačí. Stoosemročný štadión už nespĺňa kritériá pre najvyššiu slovenskú futbalovú súťaž, nieto medzinárodné. Zatiaľ má 1. FC Tatran výnimku, ale na budúci rok už klub musí konať. Aj preto si na prezentáciu pozval novinárov. "Cieľom nášho stretnutia je predstaviť prostredníctvom médií maketu futbalového štadióna s priľahlými budovami," uviedol M. Remeta. "Naším cieľom je tiež informovanie verejnosti o dlhodobom zámere prestavby, ale aj možnej rekonštrukcie. Prestavba by sa dotkla aj blízkeho okolia štadióna. Chceme teda zistiť, aký je záujem športovej i laickej verejnosti, aký je pohľad na vec vedenia mesta Prešov, poslancov mestského zastupiteľstva. Vyvolať diskusiu na tému prestavať alebo rekonštruovať."

Financie vraj nachystané sú

Ak by sa iba rekonštruovalo, M. Remeta tvrdí, že klub už financie nachystané má. Lenže, 1. FC Tatran Prešov hodlá vybudovať štadión európskych parametrov. Aj na to údajne má. Nemá však stále žiadanú podporu mesta. Potrebuje odkúpiť priľahlé pozemky v lukratívnej časti mesta. Aj je vraj ochotný ísť s cenovou ponukou za ne vyššie, avizoval predseda predstavenstva akciovej spoločnosti. "Primátor Prešova Pavel Hagyari na pozemku bývalej, už zbúranej časti zvanej Argentína, obďaleč futbalového štadióna mieni stavať obytné domy. Architekt ich teda do modelu zakomponoval. Maketa vyzerá ozaj mimoriadne zaujímavo. L. Sakala vraví, že by mohol vyrásť štadión nesúci v sebe prvky anglických futbalových stánkov. Samozrejme, s najmodernejším vybavením, najvyššou bezpečnosťou. Mal by mať kapacitu 12 000 miest na sedenie, s viacpodlažným parkovacím domom, ubytovacími a reštauračnými kapacitami, obchodmi, oddychovou zónou, fitnes a regeneračným centrom aj pre širokú verejnosť. Skrátka, v Prešove by mohol vyrásť jeden úchvatný športovo-spoločenský komplex. Celý "špás" podľa architekta Ľ. Sakalu by mal vyjsť na 700 miliónov slovenských korún. Stáť by mohol, ak sa klub a mesto dohodnú, do dvoch rokov. Lenže, ak sa prebudovávať nebude, len rekonštruovať, teda zastrešiť a vytvoriť miesta na sedenie aj naproti súčasnej tribúne, podľa M. Remetu 1. FC Tatran Prešov, potom tomu bude zodpovedať aj ďalšie investovanie do rozvoja prešovského futbalu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.