Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Budaj vychytal výhru, Pánik so Sekerom asistovali

Peter Budaj vychytal výhru proti Buffalu. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|Publikované 12. apr 2013 o 06:21

Vo skvelých výkonoch pokračuje konkurent Jaroslava Haláka v bránke St. Louis Brian Elliott, ktorý vychytal tretie čisté konto za sebou.

Peter Budaj si pripísal ďalší víťazný štart v bránke Montrealu a dopomohol Canadiens po výhre 5:1 v Buffale k definitívnemu potvrdeniu miestenky do play-off. Banskobystričan, ktorý v stredu podpísal s Canadiens novú dvojročnú zmluvu, mal v Buffale 14 úspešných zákrokov. Na jediný gól Sabres prihrával Andrej Sekera.

"Súpera sme prestrieľali a nepustili ho k veľa možnostiam na skórovanie. Hrali sme jednoducho oveľa lepšie. Som vďačný, že som súčasťou tohto tímu," povedal Peter Budaj, pre ktorého to bol siedmy víťazný štart v rade.

Asistenciu si pripísal aj Richard Pánik. Jeho Tampa však prehrala s Pittsburghom jasne 3:6. Zo súboja skúsených slovenských obrancov vyšiel lepšie Ľubomír Višňovský s Islanders. Newyorský tím zdolal Boston 2:1. Višňovský odohral takmer dvadsať minút a trikrát vystrelil. Zdeno Chára hral dvadsať minút a pripísal si strelu a mínusku.

Florida prehrala jednoznačne 2:7 na ľade Winnipegu. Paradoxom je, že Tomáš Kopecký si za šestnásť minúť na ľade pripísal plusový bod.

Brankár St. Louis Brian Elliott natiahol pri výhre 2:0 nad Minnesotou sériu bez inkasovaného gólu už na 189 minút a 31 sekúnd. Blues po jeho treťom shutoute v rade vyhrali šiesty duel v sérii.

Výsledky:

Boston - New York Islanders 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 24. Seguin (G. Campbell, Jágr) - 20. Bailey (Streit, Okposo), 34. Bailey (F. Nielsen, Streit)

Philadelphia - Ottawa 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Góly: 12. Giroux (Gagne) - 4. Z. Smith (Methot), 55. Greening (Wiercioch), 60. Alfredsson (Pageau, Gryba)

Washington - Carolina 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 29. Brouwer (Ribeiro, Nicklas Bäckström), 31. M. Green (Beagle, Wolski), 60. Brouwer - 6. Skinner (E. Staal, Corvo)

Buffalo - Montreal 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Góly: 47. Flynn (Porter, SEKERA) - 7. R. Bourque (B. Gionta, Plekanec), 11. Galchenyuk (Ryder), 25. Gallagher (Desharnais, Pacioretty), 38. A. Markov (Subban, Ryder), 58. Subban (A. Markov, Pacioretty)

Peter Budaj (Montreal) mal 14 úspešných zákrokov

Tampa Bay - Pittsburgh 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)

Góly: 16. Purcell (Stamkos, S. Salo), 26. Connolly (PÁNIK, Killorn), 60. Purcell (St. Louis, Carle) - 5. J. Jokinen (Morrow, Dupuis), 7. Dupuis (T. Kennedy, Niskanen), 22. Kunitz (Iginla, Letang), 42. Malkin, 45. J. Jokinen (D. Murray, Dupuis), 57. Glass (J. Jokinen, Iginla)

Detroit - San Jose 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 30. Abdelkader (Franzén, B. Smith), 43. Kindl (Zetterberg, Daciuk) - 3. Marleau (Pavelski), 44. Couture (J. Thornton, D. Boyle), rozhodujúci sam. nájazd Marleau

Winnipeg - Florida 7:2 (3:2, 3:0, 1:0)

Góly: 4. Gagnon (Wheeler, Ladd), 6. E. Kane (O. Jokinen, Clitsome), 13. Ladd (B. Little, Byfuglien), 31. Clitsome (B. Little), 31. Byfuglien, 32. E. Kane (Wellwood, Bogosian), 52. Thorburn (Hainsey, Bogosian) - 5. Brennan (Fleischmann, Goc), 7. Fleischmann (Brennan)

Minnesota - St. Louis 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 11. Polák (C. Stewart, Porter), 50. A. McDonald (Tarasenko, Backes)

Los Angeles - Colorado 3:2sn (2:0,0:1,0:1 - 1:0)