Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Bučákovi sadlo na ruku strelecké šťastie

Sportnet|Publikované 24. nov 2003 o 23:00

Košice - O sobotňajšom extraligovom dueli basketbalistov Slávie TU Košice proti Prievidzi (101:73) budú domáci priaznivci určite ešte zopár dní

rozprávať, a to vďaka výbornému streleckému výkonu pivota technikov Jozefa Bučáka, ktorý zaznamenal skvelých 41 bodov. Z pamäte fanúšikov nevymizne najmä jeho husársky kúsok v záverečnej sekunde, keď úspešným pokusom z polovice ihriska zabezpečil, že baníci odchádzali z Košíc so stovkou.

"Bolo to povinné víťatzstvo, ktoré nám opäť zdvihlo sebevedomie. Dúfam, že sa nám bude dariť ďalej," vravel po zápase J. Bučák. Nielen on, ale celé mužstvo podalo dobrý výkon hneď od úvodných minút. V 5. minúte viedla Slávia TU už 22:5 a rukolaplne naznačila ďalší vývoj stretnutia. "Neviem, v čom to bolo, či nastúpili Prievidžania nekoncentrovaní, alebo sme vytvorili my taký tlak, že oni nestíhali. V úvode nám však padalo, fantasticky sme všetci zahrali v obrane a po prvej štvrtine sa vlastne už len dohrávalo," tvrdí košický odchovanec, ktorý bol v sobotu bezpochyby mužom stretnutia. "No, mohlo to byť ešte lepšie, keby som nevynechal zopár dobrých pozícií. Aj tak je to však super, veď 41 bodov nedávam každý deň." Veru, toľko Bučák doteraz v jednom zápase ešte nikdy nedal a zároveň vytvoril aj tohtosezónny rekord celej extraligy. Trojka z polovice ihriska, ktorá znamenala pokorenie stobodovej hranice, padla do koša akoby symbolicky práve z Bučákovej ruky. Bolo sedem sekúnd do konca, Košičania mali na konte 98 bodov, súper hádzal trestné hody. "Robovi Nuberovi som počas súperovych šestiek vravel, nech hneď potom vybehne dopredu a ja mu hodím loptu. On ju poslal na kôš, no tá sa odrazila. Bola to zhoda náhod, proste šťastie... Keby som bol na vlastnej šestke a prišla by mi lopta tam, možno by som dal kôš aj odtiaľ, to už bolo jednoducho naozaj šťastie," usmieval sa 22-ročný pivot. Asi to tak skrátka malo byť, ak pre nič iné, tak kvôli divákom. Tí si stovku zaslúžili, veď halu zaplnili takmer doplna. Taká návšteva v tejto sezóne v Košiciach na mužský basketbal ešte nebola. "Jasné, tú stovku sme dať chceli. Po tretej štvrtine to na to už veľmi nevyzeralo. Potom sme však ešte trošku zapli, hoci ja som už príliš nevládal. Bola to fakt odmena pre divákov. Prišli v hojnom počte a chcem sa im za to veľmi pekne poďakovať. Boli nielen našim šiestym, ale aj siedmym hráčom."

Technici majú za sebou prvú polovicu základnej časti. Vo vyrovnanej tabuľke im patrí piata priečka zo štyrmi víťazstvami a piatimi prehrami. "Je dobré, že doma body nestrácame, jedinou smolou je, že vonku sme zatiaľ nevyhrali. Dúfam, že v odvetnej časti sa to zmení a budeme vyhrávať aj vonku, aspoň jeden-dva zápasy na ihriskách súperov by sme do úspešného konca mohli doviesť," dodal J. Bučák.

JOZEF BUČÁK V STRETNUTÍ PROTI PRIEVIDZI: Body spolu: 41, streľba spod koša: 8 pokusov/8 úspešných, ostatná streľba z poľa: 10/6, trojky: 3/2, trestné hody: 7/7, doskoky: 6 (3 obranné, 3 útočné), získané lopty: 4, stratené lopty: 2, získané fauly: 6, fauly: 4, asistencie: 1, bloky: 1, odohrané minúty: 29.

BODOVÉ KONTO JOZEFA BUČÁKA V TEJTO SEZÓNE: 1. kolo (v Komárne) 9 bodov, 2. kolo (Inter): 29, 3. kolo: (vo Svite): 22, 4. kolo: (V Leviciach): 20, 5. kolo (Handlová): 21, 6. kolo (v Nitre): 8, 7. kolo (Žilina): 8, 8. kolo (v Lučenci): 23, 9. kolo (Prievidza): 41. Priemer na zápas: 20,1 boda.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.