Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Bučákovci majú dcérku Zuzanku

Sportnet|Publikované 1. mar 2009 o 23:00

Basketbalové manželstvo Slávky (rodenej Frniakovej) a Jozefa Bučákovcov sa dočkalo prvého prírastku do rodinky. Vo štvrtok o 11.38 sa šťastným

rodičom narodila dcérka Zuzanka.

KOŠICE. Svetlo sveta uzrela v žilinskej pôrodnici s mierami 3360 gramov a 48 centimetrov.

Meno vybrala Slávka

"Na 90 percent sme vedeli, že to bude dievčatko. Mne to bolo jedno, najmä, aby bolo dieťatko zdravé. Chválabohu, je v poriadku, takisto ako mamička," prezradil nám Jozef Bučák, odchovanec košického basketbalu. Meno vyberala Slávka. "Ja som bol s jej výberom spokojný, nemal som námietky." Populárneho "Bučiho" si vieme veľmi živo predstaviť ako otcovský typ. "Veľmi som sa už na príchod dcérky na svet tešil, no a teraz sa už neviem dočkať, kedy ich už budem mať obe z pôrodnice doma. Všetko je už pripravené, postieľka Zuzanku čaká."

Možno si ešte zahrá

Zaujímavé je, že hneď na druhý deň po Slávkinom pôrode už jej manžela čakali extraligové povinnosti, keď so Spišskou Novou Vsou hral zápas v Nitre. Vedel sa vôbec niekoľko hodín po životnom zážitku sústrediť na hru? "Človek musí vedieť oddeliť súkromie od práce. Potom som sa už však tešil, že ich uvidím." Bučák len pred niekoľkými týždňami prestúpil z Pezinka do Spišskej Novej Vsi, rodinka sa však usídlila v Žiline, kde je doma Slávka (tiež bývalá vynikajúca hráčka Košíc). "Nuž, taký je už profesionálny život, budem za nimi dochádzať na víkendy."

Mamičku teraz čakajú radostné povinnosti okolo bábätka, plánuje sa však v budúcnosti ešte na palubovky vrátiť? "Ťažko povedať, ako sa situácia vyvinie, hádam by si ešte zahrať chcela. Teraz je dôležité, aby bolo všetko v poriadku," povedal nám čerstvý držiteľ titulu otec. Manželov Bučákovcom prajeme, aby im ratolesť robila len radosť."

MARIÁN ŠPACAI

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.