Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Bučák dosiahol na Interi double-double i štyri bloky

Sportnet|Publikované 19. okt 2004 o 00:00

Košice - Basketbalisti Slávie TU Košice si pripísali prvé víťazstvo na palubovke súpera v tejto sezóne. Nad bratislavským Interom triumfovali pomerne

jednoznačne 72:53.

"Nebolo to až také jednoznačné. Od začiatku sme šliapali a dobre bránili, niečo nám spadlo v útoku. Ustrážili sme ich najnebezpečnejších hráčov, Kuznecovovi sme nedovolili veľa strieľať. To bolo najdôležitejšie, že sa nám darilo v obrane," uviedol pibot Slávie TU Jozef Bučák. Tréner Gacík už pred stretnutím vravel, že na Inter idú vyhrať, aj keď vonku sa im vlani príliš nedarolo. Kormidelník to pripísal aj tomu, že ako nováčik si potrebovali všetky cudzie palubovky oskúšať a v tomto roku by to malo byť lepšie. Zápas na Interi potvrdil, že by to mohlo ísť. "Určite aj toto má nejaký vplyv, že prostredia už poznáme. Najmä sme sa však oproti vlaňajšku lepšie zohrali, viac si pomáhame v obrane." Nie nadarmo hovorí J. Bučák o obrane. Na ňu sa predovšetkým v tejto sezóne sústreďujú, vidieť to na nízkom počte inkasovaných bodov. "Zatiaľ veľa neinkasujeme, dúfam, že to tak bude aj naďalej. Je to aj tým, že veľa bodov ani nedávame, v útoku sa nejako trápime. Svoje body však vždy dáme. Je to aj tým, že na tréningoch si stále hovoríme, aké chyby robíme a snažíme sa ich odstraňovať. Pracujeme na sebe."

Jozefa Bučáka sme si ako partnera na rozhovor nevybrali len tak. Pohľad do štatistík totiž prezrádza, že dosiahol na Pasienkoch double-double. K 26 bodom pridal 10 doskokov. "Štatistiky som ani nesledoval, takže o tom ani neviem. Bolo to aj tým, že som hral skoro celý zápas, dostal som veľa priestoru. Tréner i kapitán Svitek ma upozorňovali, že si musím dávať pozor, lebo pivoti Interu Matický a Opatovský sú váhovo silnejší a aj vyšší. Vraveli, že ich musím odstavovať, aby sa nestrácali lopty, takže som sa na to zameral." Ako čerešničku na torte pridal košický pivot štyri úspešné bloky. Skrátka, mal svoj deň. "Veru, sú zápasy, keď dá človek štyri bloky a potom tri zápasy za sebou ani jeden. Je však pravda, že v sobotu som mal svoj deň. Dúfam, že som chytil zápasový rytmus a udržím to na úrovni."

Vyžrebovanie extraligy posiela technikov aj v najbližšom 4. kole vonku, na ihrisko Levíc. Povzbudení výhrou v Bratislave si technici trúfajú. "Urobíme pre víťazstvo všetko. Opäť musíme vychádzať z dobrej obrany," dodal J. Bučák. Už zajtra mala hrať Slávia TU prvý semifinálový zápas Slovenského pohára proti Svitu, ale keďže v košickej športovej hale je výstava, duel preložili o týždeň neskôr.

JOZEF BUČÁK V ZÁPASE NA INTERI: Body spolu: 26, streľba spod koša: 10 pokusov/8 úspešných, ostatná streľba z poľa: 5/2, trojky: 0/0, streľba spolu: 15/10, trestné hody: 6/6, doskoky: 10 (6 obranné, 4 útočné), získané lopty: 1, stratené lopty: 2, získané fauly: 4, fauly: 2, asistencie: 1, bloky: 4, odohrané minúty: 38.

Súvisiace články