Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

BSS zneistili svoju pozíciu

Sportnet|Publikované 21. nov 2008 o 23:00

Malo by to byť pod basketbalovými košmi dnes zaujímavé derby, veď bude o čo hrať. Cassovia ešte nevzdala boj o prvú šestku, kým BSS ju taktiež nemá

istú.

KOŠICE. Extraligový súboj mestských ženských rivalov sa začína v hale na Bernolákovej ulici o 19. hodine.

Už bez zaváhaní

Pre ambiciózne BSS možno tento zápas nazvať takým, v ktorom musia zabrať. V tabuľke, kde sú na štvrtom mieste, ich totiž začali nepríjemne zospodu akatovať ďalšie tímy. Piaty Poprad i šiesty Slovan majú len o bod menej, siedma Cassovia o dva. "Naša posledná prehra na Slovane bola z kategórie neplánovaných a dosť nás zneistila v boji o prvú šestku," priznáva tréner BSS Vladimír Karnay. Súťaž sa totiž po základnej časti rozdelí na hornú šestku a dolnú trojicu, no a v BSS s ničím iným, než s účasťou v lepšej skupine ani nerátajú. Potrebujú preto dnes dva body, keďže v dvoch nasledujúcich kolách hrajú so silnými súpermi (Maxima Broker, Nitra) a naozaj by si mohli situáciu skomplikovať. "Nesmieme si už dovoliť žiadne domáce zaváhanie so súpermi, ktorí sa nachádzajú v tabuľke pod nami. To by nás veľmi mrzelo."

Modro-biele sa však budú musieť naštartovať k lepšiemu výkonu, než na Slovane, kde prehrali 63:74. "Je to stopercentná pravda. Na Slovane sme najmä prvú štvrtinu úplne prespali, takto nemôžeme rozbiehať zápas."

Chce profesionálnejší prístup

Medzitým sa BSS predstavili v ďalšom stretnutí Stredoeurópskej ligy proti Strakoniciam a na domácej pôde vyhrali 78:69. Po predchádzajúcej prehre na ihrisku Postu Viedeň tak zaknihovali druhé víťazstvo v tejto medzinárodnej súťaži. "V týchto zápasoch dávam priestor všetkým hráčkam, aby si zahrali. Odraz výkonnosti družstva teda nemôžem brať v týchto stretnutiach až tak reálne. Napriek tomu, s výkonmi viacerých dievčat nie som spokojný, myslím si, že by mali byť väčšími oporami," netají V. Karnay, že jeho zverenky majú čo pridávať, aby naplnili jeho požiadavky. "Presne tak. A pridať by mali aj čo sa týka spofesionalizovania svojho prístupu k basketbalovému životu."

Aj Cassovia s víťaznou generálkou

Víťaznú generálku na dnešné derby absolvovala aj Cassovia, ktorá v druhej skupine Stredoeurópskej ligy zvládla dramatický duel na palubovke rumunskeho družstva CSM Oredea 72:70 po predĺžení. V prvom tohtosezónnom extraligovom derby síce zverenky trénerky Hanesovej BSS podľahli pomerne hladko 59:78, ale teraz po nedávnej senzácii s Maximou Broker ich sebavedomie stúplo a určite v porazeneckej nálade nenastúpia ani dnes. Ich šanca na prvú šestku totiž stále žije, strácajú na ňu len jeden bod.

Majster v Nitre

Ďalší košický celok, euroligová Maxima Broker, sa dnes predstaví v Nitre. Bude to ich prvé vystúpenie v domácej súťaži po výbuchu s Cassoviou. Stredajšia výhra v Eurolige nad Montpellierom naznačuje, že z najhoršieho sa už vyhrabali, ale potvrdiť to budú musieť aj pod Zoborom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.