Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Brzdenie trvalo krátko, vystriedal ho rozbeh

Prispel. Ľubomír Caban (uprostred) mal tiež podiel na víťazstve Prešova nad Považanmi. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 9. jan 2013 o 23:00

Tri rozdielne zápasy odohrali v novom roku prvoligoví hokejisti HC Prešov 07.

V každom z nich sa totiž vyskytli situácie, ktoré obohatili studnicu skúseností. Zverencov trénera Jána Faitha mrzelo hlavne to, že po úspešnom vykročení v Prievidzi a natiahnutí série zápasov s víťazstvami na číslo sedem prišlo nechcené šliapnutie na brzdu v šarišskom derby na ľade Bardejova. Vzápätí však štvrtý tím pelotónu načerpal nové zásoby sebavedomia po plnom bodovom zásahu proti Považskej Bystrici.

PREŠOV. Podstatné je, že mužstvo chce vyhrávať a v každom stretnutí dokazovať svojou hrou vysoké ambície.

„Na Hornej Nitre bol výsledok síce jednoznačný, ale domáci nám nič nedarovali. Akonáhle sme však súperovi gólovo odskočili, tak sme si to s prehľadom ukontrolovali,“ začal odvíjať klbko čerstvých spomienok na nedávne vystúpenia útočník Ľubomír Caban.

Aj on tušil, že meranie síl na bardejovskom zimáku bude, podobne ako tie predošlé vzájomné, tuhé ako remeň a zaváži to, kto urobí menej chýb. Tých sa viac dopustili hostia.

„Mali sme to dobre rozohrané, ale tak ako už povedal náš kouč, vyskytli sa fauly, vylúčenia a presilovky domácich, pri ktorých sme inkasovali. Tam sa to všetko zlomilo a namiesto vyhliadok na úspešný výsledok prišlo sklamanie.“

Prešovčania až tri razy inkasovali pri hre v oslabení, čo sa im predtým do takej miery nezvyklo prihodiť, ale stále platí to, čo už pred časom naznačil lodivod Faith, že jeho zverenci musia zlepšiť počínanie si pri vlastnom vylúčení.

„Proti kvalitnému súperovi sa ťažšie bráni, treba brať do úvahy schopnosť bardejovských hráčov, ale i naše zaváhania, ktoré vyústili v inkasované góly,“ podotkol Ľ. Caban.

Kanadské bodovanie nevzrušuje

Tento hráč patrí medzi najproduktívnejších hokejistov svojho tímu a bilanciu si vylepšil o jednu asistenciu v utorok.

K téme nejakých podpichovačiek v šatni o tom, kto bude napokon lídrom v kanadskom bodovaní riekol len toľko, že nikto z toho nerobí vedu, lebo podstatné sú zápisy celého tímu, a nie iba jednotlivcov.

V uplynulom zápase proti Považanom to favorit nemal znovu ani zďaleka jednoduché. V tejto sezóne v prvých dvoch vzájomných súpereniach východniari rivala jasne prevýšili, ale v treťom dueli to už bolo tesné.

Na tento priebeh nadviazal aj v poradí štvrtý súboj týchto celkov. Hoci hostitelia boli strelecky jasne aktívnejší a hostí jednoznačne prestrieľali, o výsledok museli tuho bojovať až do konca.

Pred zápasom mali reprezentanti HC 07 jasný cieľ – nadviazať na víťaznú šnúru a zbaviť sa príťaže v podobe nedeľňajšej prehry.

„Súťaž je dlhá, nemožno sa veľmi zaoberať jedným zakopnutím, treba sa pozerať dopredu a hlavne na play off.“

Na štadióne nebolo veľa divákov, nedalo sa to porovnať s návštevou v záverečnom lanskom stretnutí proti Senici, ale P. Bystrica nemá momentálne veľký cveng. Rozhodne to ale nie je slabý tím, čo dokázal i tým, že minulý piatok vyhral práve v Bardejove, pričom vtedy si domáci ťažkali, že sa im hrá podstatne horšie proti mužstvu, čo viac bráni ako útočí. Podobné to bolo i v Prešove.

„Niektorí hráči prišli zo Žiliny, to bolo na ich výkone vidno, pričom dominantná bola húževnatosť súpera, ktorý sa nás držal ako kliešť. Neodkázali sme Považanom ujsť a dlho to bolo na vážkach. Viete, ako to chodí, stačí jeden náhodný gól, zapracuje psychika, zmizne ľahkosť a zápas sa tak zdramatizuje. Našťastie sme si to ustrážili,“ zhodnotil účinkovanie Ľubomír Caban.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.