Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Bryzgalov poučoval v NHL novinárov. Pýtali sa ho, či zaspal

(Autor: SITA/AP)
Sportnet|15. apr 2013 o 11:51

Ruský brankár podľa zámorských žurnalistov nechytal v poslednom zápase pre to, že zaspal na hráčskom mítingu.

Ruský brankár Iľja Bryzgalov je povestný svojim humorom a ťažkou povahou. Svoje si s ním užil aj Rastislav Staňa v CSKA Moskva, ktorý sa s ním počas výluky delil o bránku v armádnom klube.

Novinárov vystrašil ešte pred troma rokmi, keď počas rozhovorov na otváracích zápasoch sezóny NHL v Prahe na nich pokrikoval nech zavolajú bezpečnostnú službu. Vtedajší jeho spoluhráč vo Phoenixe Martin Hanzal len s úsmevom reagoval: „To si nevšímajte, on má taký humor.“

Ruský brankár odvtedy prestúpil do Philadelphie, s ktorou podpísal v roku 2011 zmluvu na deväť rokov v hodnote 51 miliónov dolárov.

Flyers preto očakávali, že získali brankára, ktorý ich potiahne k Stanleyho poháru. Jeho výkony sú však od podpisu kontraktu priemerné a viac ako nimi baví média vtipnými výrokmi o medveďoch či vesmíre.

Aj v tejto sezóne je v štatistikách ďaleko za najlepšími. Podľa percentuálnej úspešnosti zákrokov je až na 45. mieste s 89.8%. Philadelphia už takmer stratila šancu na play off, preto sa aj zniesla kritika práve na Bryzgalova. Tomu ešte priťažil fakt, že jeho dvojka z vlaňajšej sezóny Sergej Bobrovský chytá skvele v Columbuse, ktorý má po rokoch reálnu šancu na play off.

Bryzgalov sa prejavil aj v posledných dňoch, keď sa ho novinári spýtali na dôvod, prečo nechytal v poslednom zápase proti Buffalu. Podľa ich informácii ho tréner nenominoval preto, lebo zaspal na predzápasovom mítingu.

„Vôbec nechápem odkiaľ máte takéto informácie. Je to trápne, overujte si fakty a zdroje,“ povedal nahnevaný ruský gólman.

Skúseného brankára sa zastali aj spoluhráči, ktorí potvrdili, že informácia je vymyslená. „Je to výmysel, pokojne ma môžete citovať,“ hovoril CBS Sports veterán Kimmo Timonen.

Súvisiace články