Piatok, 6. augusta, 2021Meniny má Jozefína

Bryanovci vstúpili do Turnaja majstrov víťazne

SITA|21. nov 2011 o 21:14

Deň prekvapení na koncoročnom "výberovom" šampionáte tenisov ATP World Tour Finals v Londýne nepokračuje.

LONDÝN. Deň prekvapení na koncoročnom "výberovom" šampionáte tenisov ATP World Tour Finals v Londýne nepokračuje, hoci outsideri Jürgen Melzer z Rakúska a Nemec Philipp Petzschner mali mečbal proti jednotkám deblovej časti súťaže.

V pondelňajšom druhom zápase základnej A-skupiny štvorhry však napokon prehrali s americkými dvojičkami Bobom a Mikom Bryanovcami za 100 minút 7:6 (4), 5:7, 7:10 (zápasový tajbrejk).

V bilancii zo vzájomných súbojov zvýšili bratia z Kalifornie na 5:0. Pripomenuli vlaňajší úspech 6:3, 7:5 z tzv. Masters v britskej metropole proti rovnakým súperom.

Úradujúcim víťazom newyorských grandslamových US Open Melzerovi a Petzschnerovi sa vypomstilo, že ako podávajúci v deviatej hre druhého setu nevyužili mečbal za stavu "no ad" (okamžite rozhodujúca loptička pri zhode).

Namiesto toho inkasovali brejk na 4:5 a neskôr ešte raz stratili servis, čo viedlo k supertajbrejkovému rozuzleniu. V ňom Bryanovci odskočili z 1:1 na 5:1, ale od skóre 7:3 pustili protivníkov na 7:6 a neskôr dokonca 8:7 bez minibrejku.

Koncovku však zvládli. Trojnásobní víťazi tohto turnaja Bryanovci (ročníky 2003, 2004 a 2009) nezužitkovali v dvanástej hre úvodného dejstva dva setbaly.

O štarte rakúsko-nemeckého tandemu medzi elitou dlho panovali pochybnosti pre Melzerovo zranenie chrbtice.

Predtým v rovnakej skupine štvorhry triumfovali Švéd Robert Lindstedt a Rumun Horia Tecau nasadení ako šiesti nad skúsenými Indmi Mahešom Bhupáthím a Leanderom Paesom, štvorkami žrebu, 7:6 (6), 6:1.

V A-skupine dvojhry si Španiel David Ferrer, päťka singlovej súťaže, poradil s domácim Andy Murraym 6:4, 7:5. Brit, ktorý je trojkou renkingu, následne vzniesol otáznik nad svoje pokračovanie na šampionáte pre problémy so slabinami. Pondelňajší program uzavrie stretnutie Novak Djokovič (Srb.-1) - Tomáš Berdych (ČR-7).

ico

Výsledok:

Štvorhra - A-skupina:

Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) - Jürgen Melzer, Philipp Petzschner (Rak./Nem.-7) 6:7 (4), 7:5, 10:7 (zápasový tajbrejk) za 100 minút

Robert Lindstedt, Horia Tecau (Švéd./Rum.-6) - Maheš Bhupáthí, Leander Paes (India-4) 7:6 (6), 6:1 za 89 minút

Tabuľka A-skupiny štvorhry:

1. Lindstedt, Tecau 1 1 0 2:0 13:7 2

2. B. Bryan, M. Bryan 1 1 0 2:1 14:12 2

3. Melzer, Petzschner 1 0 1 1:2 12:14 0

2. Bhupáthí, Paes 1 0 1 0:2 7:13 0

Legenda: poradie, dvojica, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body.

Tabuľka B-skupiny štvorhry:

1. Fyrstenberg, Matkowski 1 1 0 2:1 13:11 2

2. Mirnyj, Nestor 1 1 0 2:1 12:12 2

3. Bopanna, Qureshi 1 0 1 1:2 12:12 0

4. Llodra, Zimonjič 1 0 1 1:2 11:13 0

Doterajšie výsledky: Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Poľ.-8) - Michael Llodra, Nenad Zimonjič (Fr./Srb.-2) 6:4, 5:7, 11:9 (zápasový tajbrejk), Max Mirnyj, Daniel Nestor (Biel./Kan.-3) - Rohan Bopanna, Aisam-Ul-Haq Qureshi (India/Pak.-5) 7:6 (2), 4:6, 11:9 (zápasový tajbrejk)