Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

Bryanovci po piatykrát víťazmi mužskej štvorhry

TASR|29. jan 2011 o 14:15

Americké dvojičky Bob a Mike Bryanovci sa stali popiatykrát v kariére víťazmi mužskej štvorhry na tenisovom Australian Open.

MELBOURNE. Americkí bratia Bob a Mike Bryanovci nasadení ako prví zvíťazili v sobotňajšom finále štvorhry mužov na úvodnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne (17. - 30. januára, celková dotácia 25 005 635 AUD, tvrdý povrch Plexicushion vonku) nad trojkami miestnej deblovej súťaže, Indmi Mahešom Bhupáthím a Leanderom Paesom, za 68 minút 6:3, 6:4.

Využili polovicu zo štyroch brejkbalov, zdolaní ani jednu z rovnakého počtu možností. Američania si odnášajú spoločný šek na 454 500 AUD, Ázijčanom patrí 227 250 dolárov.

Tridsaťdvaročné kalifornské dvojičky zavŕšili čistý hetrik na medzinárodných otvorených majstrovstvách Austrálie, na ktorých sa okrem ročníkov 2009 - 2011 radovali už aj v sezónach 2006 a 2007. Celkovo si Bryanovci pripísali jubilejnú 10. trofej vo štvorhre na úrovni "veľkej štvorky". Bhupáthí a Paes, ktorí v tejto sezóne obnovili svoju spoluprácu, neuspeli v deblovom finále v metropole Victorie už v roku 1999. Nepodarilo sa im skompletizovať tzv. kariérny Grand Slam. V Melbourne Parku predtým naposledy spoločne hrali v sezóne 2002.

Bryanovci majú na konte 68 deblových trofejí, už o 7 viac, než Austrálčania Mark Woodforde a Todd Woodbridge, ktorí figurujú na druhej priečke v historickej štatistike. "Woodies" však ešte vedú pred Američanmi o jeden primát na grandslamovej úrovni. Na čele poradia v tzv. otvorenej ére na Majors sú ďalší Austrálčania John Newcombe a Tony Roche s tuctom titulov.

"Máme obrovský rešpekt pred našimi dnešnými súpermi, sú to legendy a ikony. S nimi opäť pokope je naše odvetvie príťažlivejšie. Je skvelé mať ´Indický expres´ nazad. Dodáva to čosi navyše," uviedol Bob Bryan. Paes povedal: "Bryanovci dnes odohrali skvelý zápas. Ak by netrafili 83 % prvých podaní, ale - povedzme - 76%, mohol to byť úplne iný príbeh. Prehrali sme však s najlepšou dvojicou na tejto planéte."

Štvorhra mužov - finále:

Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) - Maheš Bhupáthí, Leander Paes (India-3) 6:3, 6:4 za 68 minút

Súvisiace články