Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Brücknerova širšia nominácia do Portugalska

SITA|19. máj 2004 o 11:07

PRAHA 19. mája (SITA) - V širšej nominácii futbalistov Česka na sústredenie v rakúskom Seefelde je 24 hráčov, z ktorých tréner Karel Brückner jedného na súpisku pre blížiaci sa európsky šampionát v Portugalsku ...

PRAHA 19. mája (SITA) - V širšej nominácii futbalistov Česka na sústredenie v rakúskom Seefelde je 24 hráčov, z ktorých tréner Karel Brückner jedného na súpisku pre blížiaci sa európsky šampionát v Portugalsku nezaradí. V kádri figurujú všetky opory, v národnom tíme sa objavil aj útočník majstrovského Baníka Ostrava Miroslav Matušovič, ktorý zatiaľ za reprezentáciu nenastúpil. Nomináciu ČR tvorí 18 legionárov zo siedmich európskych líg a šiesti hráči z najvyššej domácej súťaže, ktorá má vo výbere po troch zástupcov zo Sparty Praha a ostravského Baníka.


Nominácia Česka

brankári: Jaromír Blažek (Sparta Praha), Petr Čech (Stade Rennes/Fr.), Antonín Kinský (Saturn Ramenskoje/Rus.)

obrancovia: René Bolf (Baník Ostrava), Tomáš Hübschman (Sparta Praha), Zdeněk Grygera (Ajax Amsterdam/Hol.), Marek Jankulovski (Udinese Calcio/Tal.), Martin Jiránek (Reggina Calcio/Tal.), Pavel Mareš (Zenit Petrohrad/Rus.), David Rozehnal (FC Bruggy/Belg.), Tomáš Ujfaluši (Hamburger SV/Nem.)

stredopoliari: Karel Poborský (Sparta Praha), Tomáš Galásek (Ajax Amsterdam/Hol.), Pavel Nedvěd (Juventus Turín/Tal.), Jaroslav Plašil (AS Monaco/Fr.), Tomáš Rosický (Borussia Dortmund/Nem.), Vladimír Šmicer (FC Liverpool/Angl.), Roman Týce (TSV Mníchov 1860/Nem.), Štěpán Vachoušek (Olympique Marseille/Fr.)

útočníci: Marek Heinz, Miroslav Matušovič (obaja Baník Ostrava), Milan Baroš (FC Liverpool/Angl.), Jan Koller (Borussia Dortmund/Nem.), Vratislav Lokvenc (1. FC Kaiserslautern/Nem.)


vs;lb;ss

Súvisiace články