Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Brückner vyzvedal, ako sa majú jeho uhorky

Sportnet|22. jún 2004 o 00:00

Pred včerajším zápasom Anglicko - Chorvátsko na lisabonskom štadióne Da Luz sa v preplnenom tlačovom stredisku zoširoka premieľali postupové kalkulácie. Masívny štáb usporiadateľov v žltých vestách sa spokojne usmieval, domáce Portugalsko už malo všetko

v suchu. Ako víťaz A skupiny nastúpi práve na väčšom lisabonskom štadióne vo štvrtkovom štvrťfinále proti druhému tímu zo skupiny B. Mohol to byť jeden z dvojice pred včerajším výkopom.

"Asi by nám viac sedeli technickejší Chorváti než Angličania s tým mladým Rooneyom. Srší z neho agresivita a na to sú naši citliví," hovoril hostes z presscentra s menovku Ricardo.

Na adresu českých kolegov lietali uštipačné poznámky zo strany Holanďanov - ako sa dohodol ich tím s Nemcami, keď im už ako istým víťazom skupiny D v zajtrajšom poslednom stretnutí o nič nejde.

"Nemci sľúbili, že pustia Rosického aj s Kollerom z Dortmundu napoly do Sparty a Slavie a rok budú ťahať ich súčasné kontrakty," žartovali pohotovo spoza českého stola.

Zverenci trénera Karla Brücknera vo svojom sídle v Penha Longa v pohode pripravujú na nedeľňajšie štvrťfinále v Porte, včera predpoludním mali tréning v Sintre. Brückner netají, že v zajtrajšom zápase proti Nemcom bude šetriť staršie opory Poborského, Nedvěda, Šmicera. Poborský možno nastúpi na päť - desať minút, aby rekordérovi v počte odohraných zápasov v celej histórii národného tímu pribudol 98. štart. Tridsaťdvaročný záložník Sparty s povestnými originálnymi nápadmi by vo finále EURO nastúpil na jubilejný stý zápas.

Brückner ostáva málovravný, zavretý za múrmi hotelového komplexu. Počas svojich ciest s reprezentáciou za posledné dva roky vyšiel z hotela iba dvakrát na vychádzku v Rige a na Malte. Najradšej trávi čas v rodnom Olomouci na záhradke. Aj z Portugalska sa vyzvedal, ako sa darí jeho uhorkám. Vraj sa búrkovej smršte či krupobitia obáva viac, než štvrťfinálového súpera svojich futbalistov.

Súvisiace články