Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Bronz z Tivoli cupu

Sportnet|Publikované 22. júl 2008 o 22:00

Mladí humenskí futbalisti (tentoraz v kategórii mladších dorastencov) sa pravidelne po skončení sezóny zúčastňujú zahraničných turnajov. V minulých

dňoch sa vrátili zo svojho štvrtého futbalového výjazdu.

HUMENNÉ. Premiéru zažili pred troma rokmi v chorvátskom Umagu, pričom Jadran cup 2005 sa stal práve humenskou korisťou. Nasledoval najväčší európsky mládežnícky turnaj Gothia cup v švédskom Göteborgu, pred rokom holandské Ermello a štvrtým dielom zahraničnej futbalovej cesty bol XVIII. Tivoli cup 2008 v Dánsku.

Bronzový úspech

Turnaja sa zúčastnili družstvá chlapcov a dievčat z 18 krajín. V ouvertúre narazili Humenčania na favorita z Ugandy - Kampala Kids, družstvo, ktoré futbalovo vyrastá pod dohľadom odborníkov FC Barcelona. Viacnásobný víťaz turnaja zvíťazil, no iba najtesnejším rozdielom. Napokon to bola v humenskom podaní v skupine jediná prehra. Semifinále s domácou "jednotkou" vyznelo v prospech súpera, ktorý trikrát skóroval hlavou, chuť si však Humenčania napravili v boji o tretie miesto, ktorý presvedčivo zvládli.

Aj zábavný park

Okrem vydareného futbalového diania si Humenčania priniesli domov aj množstvo zážitkov. Zámok Fredriksborg castle je dominantou mesta Hillerod a Národné historické múzeum Dánska spolu s honosnou kráľovskou záhradou jeho význam iba podčiarkuje. V metropole Kodaň smerovala prvá zastávka k symbolu krajiny - Malej morskej víle, obísť nemohli ani najstarší európsky zábavný Tivoli park, kde si odvážlivci vyskúšali horskú dráhu, voľný pád či reťazový kolotoč vo výške 50 metrov.

Výsledkový servis

Kategória do 16 rokov: 1. HFC Humenné - Kampala Kids (Uganda) 0:1; 1. HFC Humenné - Nyhemm (Švédsko) 2:0, góly: Sima, Žido; 1. HFC Humenné - 1. FK Berga (Švédsko) 3:0, góly: Sima, Žido (11 m), Kyslan; 1. HFC Humenné - Hillerod I (Dánsko) 2:2, góly: Kiseľ, Kyslan; 1. HFC Humenné - Hillerod II (Dánsko) 3:1, góly: Sima 2, Šafran. * Semifinále: 1. HFC Humenné - Hillerod I 0:3. * o 3. miesto: 1. HFC Humenné - Nyhemm 4:0, góly: Žido 3, Vasiľ. * Finále: Kampala Kids - Hillerod I 6:0. Chlapci z Ugandy obhájili vlaňajšie prvenstvo.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.