Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Brodeurov agent hovoril so šiestimi klubmi

Martin Brodeur hral za New Jersey 22 rokov. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 28. jún 2014 o 17:13

Martin Brodeur môže po 1. júli po dlhých rokoch opustiť hokejový klub NHL z New Jersey.

NEW JERSEY. Dlhoročná opora klubu zámorskej hokejovej NHL New Jersey Devils brankár Martin Brodeur je pripravený po 22 rokoch opustiť káder klubu.

O rekordéra v počte víťazstiev v kanadsko-americkej súťaži sa zaujíma podľa jeho agenta Pata Brissona až šesť klubov, s ktorými už hovoril. Brodeur sa od 1. júla stane voľným hráčom.

Prvýkrát nebol jasnou jednotkou

Štyridsaťdvaročný gólman sa počas vrcholiacej sezóny dostal do bránky Devils v 39 stretnutiach a prvýkrát od ročníka 1993/1994, keď sa stal brankárskou jednotkou New Jersey, bojoval v klube o post gólmana číslo jeden. Rovnocenným súperom mu bol Cory Schneider.

"Dospel som k záveru, že 1. júla budem k dispozícii záujemcom o moje služby. Chcem odohrať ešte jednu sezónu. S vedením Devils som absolvoval niekoľko dobrých rozhovorov, ale viac ich už asi nebude. Cítim, že organizácia chce dať príležitosť Corymu Schneiderovi a ja mu nechcem stáť v ceste, ani brániť klubu v kľúčovom rozhodnutí," vyhlásil nedávno pre špecializovaný server TSN.ca trojnásobný víťaz Stanleyho pohára.

"Nezáleží, kam pôjdem, navždy zostanem 'diabol'. Určite sa raz vrátim do New Jersey, ale teraz túžim odohrať ešte jeden rok. Uvidíme, ako to dopadne. Myslím si, že nejaké tímy prejavia o mňa záujem. Nepôjdem však hocikam. Ak mám byť dvojka, rozhodne to musí byť klub, ktorý má ambície vyhrať Stanleyho pohár. Ani prísľub úlohy jednoznačnej jednotky ma nedotiahne hocikde. Moje možnosti poriadne zvážim a vyberiem si najlepšiu možnú alternatívu."

Získal množstvo trofejí

Brodeur je trojnásobný víťaz Stanleyho pohára (1995, 2000, 2003), štyrikrát mu udelili Vezinovu trofej pre najlepšieho brankára ligy a v roku 1994 získal aj Calderovu trofej pre najlepšieho nováčika. Deväťkrát si zahral v Zápasoch hviezd a dvakrát vybojoval s Kanadou olympijské zlato (2002, 2010).

V NHL je držiteľom mnohých rekordov - má najviac víťazstiev (668), shutoutov (124) i odchytaných zápasov medzi brankármi (1259).

Súvisiace články