Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Brodeur: vedenie ligy komunikuje s hráčmi ako s deťmi

TASR|25. okt 2004 o 12:53

Toronto 25. októbra (TASR) - Skúsený kanadský hokejový brankár Martin Brodeur je od nedele ďalším z radov hráčov NHL, ktorý svojimi slovami podrobil tvrdej ...

Toronto 25. októbra (TASR) - Skúsený kanadský hokejový brankár Martin Brodeur je od nedele ďalším z radov hráčov NHL, ktorý svojimi slovami podrobil tvrdej kritike vedenie zámorskej ligy. Jednému z najuznávanejších gólmanov súčasnosti neprekáža ani tak fakt, že v Severnej Amerike sa v súčasnosti nehrá hokej na najvyššej úrovni, ako skôr spôsob komunikácie medzi zástupcami profisúťaže a predstaviteľmi Hráčskej asociácie NHLPA.

"Liga s nami zaobchádza ako s deťmi. Ako keby nám do očí hovorili - predostreli sme vám návrh, teraz choďte a pouvažujte nad ním. Nie je to fér. My hráči sme v rokovaniach spravili niekoľko ústupkov. Keby aspoň obe strany začali spolu komunikovať, na niečom by sme sa dohodli," vyjadril sa dvojnásobný držiteľ Vezina Trophy pre najlepšieho brankára NHL. Opora New Jersey Devils cíti momentálne obrovskú súdržnosť medzi hokejistami v porovnaní s podobnou situáciou spred desiatich rokov, keď po polročnom štrajku liga odštartovala v januári so skráteným zápasovým rozpisom. "Je to smiešne. Pripravujeme sa na ľade spolu piati, šiesti hokejisti z New Jersey. Pred 10 rokmi nás tu bolo na tréningu kvantum, teraz tu nie je nik. V roku 1994 nikto nevedel, ako sa situácia vyvrbí, teraz ani jeden z nás neočakáva skorý štart súťaže," reaguje budúci člen Siene slávy na stav, keď zámorské hviezdy odchádzajú počas lockoutu do Európy.

ms go

Súvisiace články