Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Brodeur podpísal nový lukratívny kontrakt s Devils

TASR|4. okt 2001 o 11:17

East Rutherford 4. októbra (TASR) - Brankár zámorského hokejového tímu NHL New Jersey Devils Martin Brodeur podpísal s diablami nový 5-ročný kontrakt, ...

East Rutherford 4. októbra (TASR) - Brankár zámorského hokejového tímu NHL New Jersey Devils Martin Brodeur podpísal s diablami nový 5-ročný kontrakt, ktorý mu vynesie 40 miliónov dolárov.

Zmluva nadobudne platnosť od začiatku budúcej sezóny a šesťnásobný účastník All Star zápasu, ktorý v roku 1995 doviedol New Jersey k zisku Stanleyho pohára, zarobí za každý rok 8 miliónov dolárov. V utorok podpísanej zmluve však nie sú ešte upresnené bonusy, Brodeurov ročný zárobok sa tak môže vyšplhať na 8,9 milióna. V tejto sezóne plynie posledný rok starého kontraktu brankárskej jednotky Devils, ktorý znie na 4,8 milióna. Najlepšie plateným brankárom v NHL je Patrick Roy s Colorada, ktorý ročné získa 8,5 milióna bez bonusov.

"Devils chceli aby Martin určite zostal a výška kontraktu je adekvátna jeho kvalitám," povedala právna zástupkyňa 29-ročného Brodeura Susan Ciallellová. "Brodeur je bezpochyby jedným z najkvalitnejších brankárov v lige a preto je pre náš klub veľmi dôležitý," dodal generálny manažér diablov Lou Lamoriello.

Súvisiace články