Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Britským športovcom roka sa stal tenista Murray

Murray sa stal prvým Britom po 77 rokoch, ktorý získal trofej vo wimbledonskom All England Clube. (Autor: TASR / AP)
SITA|Publikované 16. dec 2013 o 07:46

Andyho Murrayho vyhlásila BBC za športovú osobnosť Veľkej Británie.

LEEDS. Wimbledonský tenisový šampión Andy Murray sa stal športovou osobnosťou Veľkej Británie. V tradičnej ankete BBC o najlepšieho športovca roka na Britských ostrovoch je v poradí šesťdesiatym víťazom.

V hlasovaní diváckej a poslucháčskej obce dostal 401 470 hlasov a suverénne triumfoval pred ragbystom Leighom Halfpennym (65 913) a dostihovým jazdcom Tonym McCoyom (57 854).

Ocenenie aj pre Fergusona

Pri príležitosti 60. výročia ankety udelili špeciálne diamantové ocenenie Alexovi Fergusonovi, ktorý v máji ukončil viac ako 26-ročné úspešné pôsobenie na lavičke futbalového Manchestru United.

Najlepším zahraničným športovcom sa stal Sebastian Vettel, ktorý získal tento rok štvrtý titul majstra sveta vo formule 1. Na tróne vystriedal Usaina Bolta.

Murray sa stal prvým Britom po 77 rokoch, ktorý získal trofej vo wimbledonskom All England Clube. Dvadsaťšesťročný Škót ukončil dlhé domáce čakanie po finálovom triumfe nad Novakom Djokovičom.

Trofej dostal od Navrátilovej

Trofej BBC pre športovú osobnosť roka mu v nedeľu na Floride odovzdala Martina Navrátilová, keďže pre tréningové povinnosti nemohol cestovať na slávnosť do Leedsu.

"Viem, že je často náročné ma podporovať. Nie som najjednoduchšia osoba. Dlho som pociťoval veľký tlak a som rád, že sa mi konečne podarilo britské čakanie. Možno na základe mojich vyjadrení si mnohí myslia, že neprežívam úspechy dostatočne emotívne. Je to však iba môj hlas, vo svojom vnútri som nadšený," povedal Murray.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články