Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Britské média živia údajný komplot Erikssona a Manchesteru United

TASR|24. feb 2003 o 13:26

Londýn 24. februára (TASR) - Napriek kvalifikačnej prestávke sa predstavitelia Anglickej futbalovej asociácie (FA) nemôžu sťažovať na nedostatočný záujem ...

Londýn 24. februára (TASR) - Napriek kvalifikačnej prestávke sa predstavitelia Anglickej futbalovej asociácie (FA) nemôžu sťažovať na nedostatočný záujem britských médií. Vedenie FA sa snaží uzavrieť kauzu reprezentačného trénera Svena-Görana Erikssona, ktorý sa údajne dohodol na spolupráci s Manchesterom United, obe strany však rokovania popreli.

Celú záležitosť medializoval dlhoročný kormidelník tímu z Old Traffordu Alex Ferguson, ktorý pre britský The Times prezradil, že súčasný tréner anglickej reprezentácie prevezme jeho funkciu v klube a so zástupcami Manchesteru sa už dohodol. Hovorca FA pre denník The Sun však tieto informácie dementoval: "K žiadnemu mimoriadnemu stretnutiu podľa vedenia Manchesteru United nedošlo a pokiaľ viem žiadne ani nie je v pláne."

Vedenie FA sa podľa viacerých britských médií obáva skutočnosti, že Eriksson opustí Albion v priebehu nie príliš úspešne rozbehnutej kvalifikácie o postup na EURO 2004. Oportunisticky ladené média zasa pertraktujú verziu, že Eriksson, ktorý bol naposledy tŕňom v oku pre nemanželsku aféru so švédskou hlásateľkou, sa stáva pre finančnou krízou zmietanú FA vzhľadom na svoj lukratívny kontrakt a nepresvedčivé výkony reprezentáciou nežiaducou osobou.

pb

Súvisiace články