Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

Brett Hull si chce zahrať v New Yorku Rangers s Jaromírom Jágrom

TASR|10. júl 2001 o 11:44

New York 10. júla (TASR)- Špekulácie okolo budúcnosti českého hokejistu Jaromíra Jágra z Pittsburghu Penguins v zámorskej NHL stále neutíchajú, naopak...

New York 10. júla (TASR)- Špekulácie okolo budúcnosti českého hokejistu Jaromíra Jágra z Pittsburghu Penguins v zámorskej NHL stále neutíchajú, naopak naberajú na obrátkach. Posledné informácie hovoria, že ďalšia z veľkých postáv NHL Brett Hull by rád podpísal zmluvu s New Yorkom Rangers v prípade, ak generálny manažér Glen Sather dokáže do klubu získať Jaromíra Jágra.

V opačnom prípade by sa voľnému hráčovi Hullovi do Rangers vôbec nechcelo. Ťarcha finálneho rozhodnutia leží na generálnom manažérovi Pittsburghu Craigovi Patrickovi. Newyorský klub ponúka za hráča s číslom 68 Jana Hlaváča, Mika Yorka, Kima Johnssona a platbu v hotovosti - zdroje hovoria o sume medzi 4 až 5 mil. dolármi. Pittsburg naopak požaduje Radka Dvořáka alebo Pavla Brendla (ideálni by boli obaja). V klube tučniakov však ešte čakajú na doriešenie zmluvy prevažnej časti kádra, horúco je najmä okolo hráčov druhej formácie Alexandra Kovaľova, Martina Straku a Róberta Langa. I preto by Patrick, ktorého považujú za jedného z najtrpezlivejších a najmetodickejšie pracujúcich generálnych manažérov v NHL, potreboval rýchle vyriešenie prestupu Jágra za adekvátne finančné vyrovnanie.

Súvisiace články