Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Brett Hull podpísal Detroitu na dva roky za 10 mil. dolárov

TASR|22. aug 2001 o 11:32

Detroit 22. augusta (TASR)- Jeden z najznámejších útočníkov zámorskej hokejovej NHL Brett Hull sa dohodol s klubom Detroit Red Wings na podpise dvojročnej zmluvy za čiastku medzi 9 a 10 mil. dolárov

. Túto informáciu zverejnil americký športový mediálny gigant ESPN.

Podľa zdrojov ESPN k oficiálnemu oznámeniu o podpise kontraktu bývalého hráča Dallasu Stars s "červenými krídlami" príde v priebehu nasledujúcich dvoch dní. Generálny manažér Detroitu Ken Holland sa odmietol k informáciám tohoto typu vyjadriť, potvrdil však, že jeho klub ponúkol 37-ročnému Hullovi dvojročnú zmluvu zhruba za 8 mil. dolárov. O služby stále vynikajúceho amerického zakončovateľa mali eminentný záujem i kluby New York Rangers a Montreal Canadiens. V minulej sezóne strelil Hull v lige 39 gólov. Vo svojej 15-ročnej kariére v lige skóroval slávny syn ešte slávnejšieho otca Bobbyho spolu 649-krát.

Podľa slov asistenta generálneho manažéra Hollanda Jima Nilla Detroit rokoval s agentom Bretta Hulla Mikom Barnettom už niekoľko týždňov. Žurnalistom sa však Barnettovo stanovisko stále nepodarilo získať. Zdá sa, že po príchode Dominika Hašeka a Luca Robitailla do tímu "červených krídel", to s útokom na vysnívaný Stanleyho pohár myslia skutočne vážne.

Súvisiace články