Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Brekovu zariadil pozíciu lídra P. Židzik

Sportnet|Publikované 9. sep 2007 o 22:00

V šlágri AVE-V.O.D.S. III. ligy medzi FK Spartak Brekov a FK Drustav Svidník rozhodli domáci v zaujímavom stretnutí o svojom víťazstve v úvode oboch

polčasov, o čo sa postarali Dušan Bartko a Peter Židzik.

BREKOV. Brekovčania sa ujali vedenia v 12. min., keď z rýchlych nôh P. Murinčáka ťažil pred bránou R. Vaňka dôrazný D. Bartko. Za hostí odpovedal z pokutového kopu Ľ. Horochonič, ktorý sa proti reflexu M. Rodáka presadil milimetrovou strelou k žrdi. Rozhodujúci moment z hľadiska konečného rezultátu padol v 52. min.. Brankár hostí ešte strelu J. Jabčanku z 20 m vytiahol na brvno, ale P. Židzik už pri dorážke do prázdnej brány nezaváhal.

Strelec sa prekvapiť nenechal

Autor druhého presného zásahu Spartaka mohol pridať aj tretiu definitívu v 87. min., no prihrávka P. Murinčáka mu na päťke skočila a lopta odplávala pomedzi jeho nohy mimo nebezpečenstva. "Keď J. Jabčanka strieľal, stál som otočený chrbtom k bráne. Na moje šťastie sa lopta od brvna odrazila priamo ku mne a preto som sa ju snažil iba napáliť do brány. V závere išla prihrávka P. Murinčáka trošku za mňa a okrem toho mi v poslednej chvíli na trávniku nadskočila. Škoda, že som loptu iba lizol, pretože sme mohli dohrávať v závere pokojnejší," konštatoval P. Židzik.

Brekovu patrí pozícia lídra

Pred šlágrom kola boli obaja tréneri v nelichotivej situácii, pretože sa museli zaobísť bez viacerých opôr. V drese Brekova dokonca do hry v pozícii hráčov zasiahli obaja náhradní brankári. V každom prípade však bola na trávniku cítiť prítomnosť viacerých skúsených hráčov, ktorí dávali hre myšlienku a futbalový náboj. "V prvom rade chcem povedať, že sme nastúpili vo veľmi okyptenej zostave s tým, že nakoniec museli do hry nastúpiť aj obaja naši náhradní brankári. Z tohto pohľadu je pre nás dnešné víťazstvo veľmi cenné. Svidník neprišiel vyslovene brániť a preto pred nami nebola ľahká cesta, ale podľa môjho názoru je naše víťazstvo zaslúžené," hodnotil P. Židzik.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.