Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Brekovský nováčik treťoligovou šťukou

Sportnet|Publikované 13. dec 2006 o 00:00

Brekov - Treťoligový nováčik spod Brekovského hradu vstúpil do sezóny na lavičke s novou tvárou. Od susedov z Humenného sa zhruba päť kilometrov po

Laborci presunul Emil Sudimák.

Kormidelník s michalovsko-trebišovskou minulosťou futbalový región pozná, štvrtoligový kvalitný káder po doplnení herne upevnil a Brekovčania sa stali razom šťukou súťaže. "Keď vezmeme do úvahy, že po jeseni sú pred nami iba béčko Tatrana Prešov, ktoré pravidelne využívalo služby štyroch až šiestich futbalistov z A-mužstva, a Sabinov, ktorý pred rokom do posledného kola bojoval o postup do druhej ligy, môžeme byť s umiestnením spokojní. Aj keď... O tri - štyri bodíky sme mohli mať aj viac a situácia by bola ešte lepšia. Taký je však futbal," konštatoval kormidelník Brekova.

Tréner je nespokojný najmä vtedy, ak jeho zverenci po záverečnom hvizde odchádzajú z hracej plochy bez zisku čo i len bodu. V prípade spartakovcov sa takáto situácia vyskytla štyrikrát. "Prehrali sme hneď svoj prvý zápas na súperovej pôde. Bolo to o šťastí, lebo v závere sme my nastrelili v tutovke brvno, kým domáci napli sieť. Deväťzápasovú sériu bez prehry ukončil domáci duel s Prešovom. Naša taktika na lídra sa zosypala ako domček z karát, lebo za necelú štvrťhodinu sme prehrávali 0:3... Chlapci sa však nevzdávali, boli sme dokonca blízko ku kontaktnému úspechu, ktorý by priebeh zdramatizoval. Divákom sa musel zápas páčiť. Prehry v Barci i Žakarovciach prišli v závere jesene, keď stále striktnejšie začínalo platiť "môj dom, môj hrad". K stratám patrí aj domáca remíza so Sabinovom, myslím však, že bola zaslúžená, lebo oba celky mali šance na víťazstvo," konštatoval 43-ročný tréner.

Vychádzajúc zo zápasovej bilancie, pevnou kostrou mužstva boli brankár Rodák, obrancovia Ontkóc, Sukovský, Timko, Chmura, v stredovej formácii Košuda, Gaži, bratia Tomčákovci a v ofenzíve motal hlavy obrancov najmä Murinčák. O 24 gólov sa podelilo až dvanásť futbalistov. "Možno povedať, že skladba kádra viac inklinovala k defenzíve. Nevychádzam iba z obrannej formácie, ale aj zo zálohy, kde sme mali typovo viac obranne orientovaných futbalistov. Aj preto sme inkasovali pomerne málo gólov a do brejkových akcií sa častejšie dostávali snáď iba Prešov a Sabinov. Na druhej strane na úspech sme sa museli dosť nadrieť, strelecky nám vyšli akurát stretnutia doma s Nižnou Myšľou či vo Vysokých Tatrách. Aj preto je hlavnou úlohou zimnej prestávky posilniť káder viac útočnými typmi hráčov," dodal kormidelník Spartaka Brekov.

V týchto dňoch pokračujú zverenci Emila Sudimáka zimnou predprípravou v telocvični.

Súvisiace články